Na pôrod – vždy pripravená!

Redakcia | 29. október 2015

Tak to si asi nemôže povedať každá tehuľka, ale predsa len, keďže ide o taký významný okamih v živote, podceniť ho úplne nie je namieste.

Tak to si asi nemôže povedať každá tehuľka, ale predsa len, keďže ide o taký významný okamih v živote, podceniť ho úplne nie je namieste.

Kedysi ženy o príprave na pôrod ani nechyrovali a spoliehali sa iba na „dobré odporúčania“ svojich mám, babičiek či kamarátok. Dnes sme už ďalej a na pôrod je možné sa zodpovedne pripraviť. Má to svoj význam  – narodenie dieťaťa už dávno nie je iba o tom, že žena príde, porodí a hotovo. Zodpovedná príprava prináša viacero benefitov – menší strach a stres rodičky, väčšiu dôveru v seba i v personál, lepšie porozumenie, čo sa pri pôrode  s dieťatkom deje atď.

Ako informuje portál www.sprievodcaporodnicami.sk, až 66 % slovenských pôrodníc poskytuje predpôrodnú prípravu, na ktorú sa môžu budúci rodičia teda mamičky i oteckovia prihlásiť. Budúci rodičia tak majú možnosť spoznať ľudí, ktorí s nimi budú v čase ich veľkej životnej zmeny. Prevažná väčšina našich pôrodníc v rámci predpôrodnej prípravy dokáže zodpovedať na väčšinu otázok súvisiacich s pôrodom, a zároveň umožňuje aj prehliadku sál pred pôrodom, čo môže prispieť k zníženiu strachu hlavne u prvorodičiek, ktoré tak prichádzajú do čiastočne známeho prostredia. Viac informácií môžete nájsť a svoje skúsenosti môžete pridať na www.sprievodcaporodnicami.sk.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: