Verte v zázraky!

Redakcia | 18. Dec 2017
zázraky, Vianoce, Ježisko, darčeky, prekvapenie, stromček, vôňa

Tento december je to už 10 rokov, odkedy máme iné Vianoce. 10 rokov pečiem pre moje dieťa, neskôr deti. Ten istý čas u nás žiaria detské oči, najskôr jeden pár, potom druhý, a už tri roky aj tretí. Je to kúzelné!

Odkedy máme deti, Vianoce dostali opäť  šmrnc zázračna. Magické, tajomné, plné svetielok, vôní aj očakávania. Trocha toho dospeláckeho podvádzania, keď prekvapenia schovávame za Ježiška či Santu. Písanie listov, zverenie detských snov a želaní kúsku papiera a očakávanie, čo z toho sa splní.

Nie je to čarovné?

Moje prvé dieťa oslavuje v decembri  11 rokov. List Ježiškovi písal aj vlani. Podpichovania spolužiakov, znalých toho, ako to chodí, okomentoval jednoducho: „Ja viem svoje.“ Uveril zvoneniu, zázrakom...

A ja som šťastná, že to detské v ňom ešte ostalo, verí v zázraky, že v ne chce veriť. Hoci tento rok mám prvýkrát pocit, že naozaj „vie svoje“. List Ježiškovi zmenil na „Zoznam želaní“. Nepoložil ho na okno, ale k môjmu diáru.

Kdesi v hĺbke srdca cítim, že moje najstaršie dieťa ho už píše mne a je si toho vedomé.  Pre mňa je však čarovné i to, že berie ohľad na mladších súrodencov a túži potešiť aj mňa. A tak si doma žijeme akúsi tajomnú, nevypovedanú „tichú dohodu“. Môj syn vie svoje a ja tiež.

Hráme sa na zázraky  a snažíme sa tak urobiť tých, ktorých milujeme, šťastnými .

Je to magické..

Kúzlo v očiach detí. Tajomno aj krásno, ktoré s nimi zažívate. Užívajte si každú minútu času, ktorý spolu strávite. Precíťte tieto sviatočné chvíle a ukladajte  si ich hlboko do vašich sŕdc, rovnako ako ste si tam ukladali vaše detstvo. Sú to okamihy, ktoré dobíjajú energiu, dávajú životu zmysel a povznášajú. Ktokoľvek u vás doma nosí darčeky, napíšte mu. Neprestávajte veriť v zázraky, a tie sa potom naozaj začnú diať...

Neveríte? Viem o tom svoje!

Prajeme vám krásne a požehnané Vianoce za celý tím MAMA a ja!Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: