Rodičovstvo je skvelá vec!

Andrea Mániková | 24. Feb 2019
Rodičovstvo je skvelá vec!

Až keď máme potomka/ov, uvedomíme si, aké je detstvo nádherné.

Lebo spomienky na naše vlastné, samozrejme, úžasné detstvo, sa postupne jemne zahaľujú do pavučiny. Ale keď do rodiny zavíta miláčik, nemyslím toho štvornohého, aj keď na chvíľu pri svojom presune bude potrebovať všetky svoje končatiny, pavučina začne opadávať. Jednoducho nastane čas, keď si uvedomíme, že byť dieťaťom je SKVELÁ VEC. 

S časom opreteky

Dnešné deti majú toho veľa, k detstvu plnému podnetov, dostavajú do vienka aj pretekárske časy. Svet okolo nich je zaujímavý a rýchly. Moderné technológie sa im dostávajú pod kožu s prvým nácvikom papania lyžičkou (ak nie aj skôr) a bez zaváhania ich vedia okamžite používať.

Lebo rýchle životné tempo ich núti naučiť sa byť zručným oveľa skôr. Nemajú čas sa najesť, lebo sú práve  uprostred PC hry, ktorá ich nepustí. Nemajú čas otvoriť si knihu a zasnívať si, aké je byť Hucleberry Finn, lebo v knihe je tak veľa „nudného“ a je oveľa jednoduchšie (a časovo kratšie) zdieľanie videa so svojimi vrstovníkmi...

Aj toto prinášajú pretekárske časy – rýchlo sa naučiť chodiť, aby im neušiel vlak. Aj o tom je rýchla doba – tlak na rodičov sa podvedome presúva na ich ratolesti.  

Deti nás učia spomaliť

Napriek časovej tiesni si my, rodičia, neraz pomyslíme, aké je detstvo úžasné a vďaka našim ratolestiam rýchlo prehodíme na neutrál a vychutnáme si bláznivý smiech či spontánne objatie, bozk...

S našimi drobcami opäť zvoľníme a ponoríme sa do detstva, ktoré je aj napriek našej únave zo života krásne, nádherné. Preťažené mamy – zvoľnite! Nenechajte sa prevalcovať, lebo pretekárske časy sa neskončia, ale detstvo vašich, našich ratolestí áno. Tak si vychutnajte tento čas najviac, ako len viete.

Perom mamy: TOTO je láska
Prečítajte si tiež:

Perom mamy: TOTO je láska

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: