Opustil ma a chce sa vrátiť späť. Kvôli deťom

Sisa P/redakcia | 29. Oct 2018
Opustil ma a chce sa vrátiť späť. Kvôli deťom

Neviem, čo mám urobiť, ako naložiť s touto situáciou, tak mi možno poradíte, alebo niekto, kto bol niečo podobné zažil.

S Michalom sme boli svoji 8 rokov a mali dve malé deti, keď nás opustil. Nie kvôli milenke (aspoň ja o nej neviem), viac menej kvôli práci a ako odklepol aj súd: „rozdielnosti pováh“. Naše manželstvo bolo také striedavo oblačno jasno, ako asi všade. Zmena nastala, keď si našiel novú prácu, ktorá so sebou priniesla veľa pracovných ciest aj do zahraničia. Ja som bola s dvoma malými deťmi v podstate doma sama. 

Z môjho muža sa stal zrazu sebec

Michal začal aj viac zarábať, ale v domácnosti som to veľmi nepocítila. Stále sme bývali v dvojizbovom byte,  ja som vozila deti na starom aute, ktoré už viac pýtalo opráv, ako slúžilo a Michal mal svoje služobné, tak jeho to netrápilo. Zmenil sa, akoby sa začal od nás odčleňovať.

Chodil všade sám aj na letnú dovolenku som išla len s deťmi, on to na poslednú chvíľu zrušil, že nemôže. Mala som podozrenie, že má milenku, ale na nič som neprišla. 

Začali sa hádky kvôli peniazom. Vedela som, že zarába dosť a „nárokovala“ som si na väčší byt, alebo doma a nové auto. Stále mi odvrkol, že netreba míňať zbytočne, veď ešte slúži. Vrcholom bolo, keď si s kamarátmi zaplatil drahú dovolenku, poznávačku po Číne.  Za toľko by mi kúpil slušné ojazdené auto, nehovoriac o tom, že si cestu naplánoval v čase dcériných narodenín a rodinných osláv (mamina 65). 

Môj muž si musel utriediť v hlave a odišiel 

Keď sa vrátil, vrátil sa rozhodnutý, že si musí utriediť v hlave a že sa sťahuje. Prekvapil ma, ale niečo také som čakala, lebo medzi nami už bola diera ako svet. Normálne sme spolu už ani nekomunikovali, lebo som jeho správanie považovala za hnusné a sebecké. Z Michala sa stal akýsi divný snob a sebec. Ja, moje záujmy, môj život.  Prenajal si byt a po mesiaci podal žiadosť o rozvod. 

Ubehlo 13 mesiacov od rozvodu a začal sa mi ozývať a cez deti posielať darčeky s tým, že ako veľmi sa mýlil a že mu je všetko ľúto. „Hľadal som sa a našiel sa u vás“, napísal mi na lístok ku kytici, ktorú mi poslal do práce.  Viem, že medzitým aj žil s nejakou ženou, ale rozišli sa.

Ja som si našla kamaráta. Píšem kamaráta, lebo nič viac medzi nami zatiaľ nebolo, len je nám spolu dobre a zobral nás párkrát aj s deťmi na výlet. Deti začali o otcovi, ktorý ich má raz za dva týždne hovoriť častejšie a posiela po nich odkazy a darčeky. 

Trochu ma vydiera deťmi. Vidím to, oni sú ešte malé na to, aby to pochopili. Sama neviem, čo chcem. Michala mám stále akosi rada, ale neviem mu odpustiť, ako sebecky sa zachoval a správal. Je zo skromnejších pomerov a možno mu väčší balík peňazí, ktoré začal zrazu zarábať stúpol do hlavy a chcel si užiť, ale ako mohol nás odsunúť na druhú koľaj? Mám ho vziať na milosť a byť chápavá, prečo on nebol vtedy? Neviem, čo robiť...     

Sisa P.

Chceme počuť aj Váš príbeh. Napíšte nám o svojom živote, o jeho radostiach i trápeniach, podeľte sa s ostatnými mamičkami a môžno si pomôžete navzájom. 
Píšte nám na adresu: 
story@orbisin.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: