Láska: Pohladí dušu nielen na Valentína

Andrea Mániková | 14. február 2018
svätý Valentín, láska, rodičia, deti

Všetkých, ktorí čítajú tieto riadky spája jedna spoločná myšlienka. Zabezpečiť našim drobcom krásne detstvo s úžasnými zážitkami.

Postupne ich učíme, ako fungovať v spoločnosti, a to pekne od základu, krôčik po krôčiku. Nuž, drina preveľká, občas veselá, občas stereotyp, niekedy únavná, ale nakoniec je to aj tak krásne.

Robíme, čo môžeme, len aby sa tí naši drobci mali dobre, obklopujeme ich hračkami od výmyslu sveta, vymýšľame a prispôsobujeme im svoj program, len nech vyvoláme úsmev na tváričke a spokojnosť v duši – aj v tej našej, až kým nepadáme od únavy. Lenže pozor! Je dôležité myslieť tak trošku aj na seba. Mali by sme byť tak trochu, smelo poviem, sebecké, nájsť si čas iba pre seba a naozaj to nemusí byť iba drahá záležitosť na kozmetickej či inej procedúre. Lebo...

Inšpirovala ma smutná skúsenosť nášho suseda, ktorá vo mne silno zarezonovala.

Nedávno som ho viezla na zastávku. Ide o staršieho pána, pokojne by som mohla byť jeho vnučkou. Už dlhšie som si všímala, že jeho oči posmutneli, energia kamsi vyprcháva...

Prezradil mi, že majú veľký problém s jediným synom. Vychovali ho s láskou, odpustili kadejaké vylomeniny, jeho potreby boli vždy prvoradé, celý rodičovský život sa krútil len a len okolo jeho nárokov a potrieb, vždy dostal, čo chcel.

Dnes svojim milujúcim rodičom takmer nevie prísť na meno, dokonca sa snaží pripraviť ich o strechu nad hlavou. Zrodil sa muž, ktorý po celý svoj život iba bral a zabudol na rozprávku O troch grošoch...

Čo mi z toho vychádza? Niektorým situáciám sa v živote nevyhnete, ale musíte sa im aspoň pokúsiť zabrániť. Preto nešetrite slovami chvály vždy, keď máte dôvod, vyzdvihujte to, čo je na vašich deťoch úžasné, naučte ich smiať sa spolu s vami, spievajte, tancujte (takého ochotného tanečného partnera už len tak ľahko nenájdete), podporujte ochotu pomáhať, aj keď to bude trvať raz tak dlho, buďte kreatívni a vytvárajte krásne veci.

Lebo krásne veci priťahujú, pohládzajú dušu a robia svet krajším.

Jednoducho, žite naplno a k tomu „naplno“ patrí aj chvíľka, ktorú budete tráviť celá rodina spoločne, no i najkrajší darček, ktorý si môžete venovať – trošku času len a len pre seba.

Začnite hneď, ako sa vyskytne vhodná príležitosť, nečakajte na Valentína.

láska, svätý Valentín, rodina, deti

Dúfame, že nielen 14. február vám nadelí bozky a objatia a vo februári zažijete niečo, čo vaše srdcia rozohreje. Nezabudnite nám o tom napísať, potešia nás vaše  príbehy, zážitky, spomienky, reakcie, čo vás oslovilo, ale  i to, čo vás sužuje. Tešíme sa, že sa s nami o to všetko podelíte.
Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: