EDITORIAL februárovej Mamy: Každý dáva to, čo má

Marika Koscelníková | 11. február 2018
EDITORIAL februárovej Mamy: Každý dáva to, čo má

Máte už februárovú Mama a ja? Prečítajte si editorial, ako pozvánku na jej čítanie. Tento príbeh je nastavením zrkadla, ktoré všetci občas potrebujeme.

Každý dáva to, čo má

Keď bol Berlín po druhej svetovej vojne rozdelený nielen politicky, ale aj múrom na východný a západný, boli takí, ktorí utekali na „západ“, ale i takí, ktorí tých na „druhej strane“ nenávideli.

Raz sa stalo, že z Východného Berlína do Západného ktosi prehodil vrece s odpadkami. Po chvíli prehodili z druhej strany vrece späť, ale bolo plné potravín a liekov. Na vreci bol rukou napísané: Každý dáva to, čo má.

Tento príbeh je nastavením zrkadla, ktoré všetci občas potrebujeme.

Každý dáva to, čo má

Včera mi dala lekciu moja maličká sedemnásťmesačná dcéra. Bol jeden z tých dní, ktoré my matky nazývame „zlý“. Prebdená noc, vonku prší, hlava bolí, dieťa náročné. Zapla som jej Spievankovo, ktoré miluje, ale ani náhodou sa nechcela odo mňa odlepiť.

Tak jej dohováram, zdvihnem hlas, nič. Nezlezie z rúk a mrnčí zakaždým, keď sa ju pokúsim zložiť dole. Sadám si s ňou do kresla a dívam sa na telku. Moje malé ale nie. Díva sa na mňa. Šúcha si vlásky o moju bradu. Stisne mi nos a olíže prst. Všetko zopakuje ešte raz.

Jasné, že ma zlomila. Usmiala som sa na maličkú a ona spokojne, akoby urobila dobre svoju robotu, odišla a sadla si vedľa na pohovku. Zaujato sledovala Spievankovo. Ja som hodila hnev a dostala som plnú náruč nehy.

Každý dáva to, čo má

Mamy, keď sú zlé dni, nezúfajte. Vždy sa nájde niekto, kto do vás bude štuchať, až kým sa nerozosmejete. Kým príde, zoberte si Mama  a ja do ruky a listujte. Nájdete v nej inšpirácie, príbehy  i rady. A verím, že v nej nájdete aj pokoj, úsmev, alebo to, čo vám aktuálne bude chýbať.

 

Predplaťte si MAMA a ja s kávovarom Cafissimo PURE!

Cena predplatného, vrátane kávovaru, je teraz iba 38 €.

Objednajte si predplatné časopisu MAMA a ja na jeden rok v hodnote 22,80 €
spolu s kávovarom Cafissimo PURE v hodnote 79 € v akcii!
22,80 + 79 ≠ 101,80 LEN 38 €!

DVA časopisy za skvelú cenu 23 €!

12x časopis MAMA a ja + 11x časopis VČIELKA

22,80 + 11 ≠ 33,80 LEN 23 €
Získate zľavu takmer 11

    Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: