Denník (ne)dokonalej matky: aby sme sa nezbláznili

Zuzana Symonová | 12. Aug 2017
Denník (ne)dokonalej matky: aby sme sa nezbláznili

Tehotenstvo a materstvo sú vraj najkrajším obdobím ženy – určite, pokiaľ ho ale dokážete prežiť tak, že si zachováte aspoň štipku zdravého rozumu...

Iste, chápem, že som teraz niektoré citlivejšie mamičky možno trochu naštvala, ale keď vám poviem, čo sa stalo mojej kamarátke a prihodím pár ďalších svojich súkromných dôkazov o tom, že počas materstva NIEKTORÝM matkám vynecháva mozog, možno usúdite, že nie som zase až také necitlivé stvorenie.

Prečítajte si: Pre novopečené mamičky - ako sa nezblázniť na materskej dovolenke

Keď už zostáva len štipka zdravého rozumu

Naša trojročná dcéra stále bojuje s tým, aby v noci vydržala suchá a tak aj napriek tomu, že v poslednej dobe máva plienku suchú, pre istotu jej ju na noc dávam.

Párkrát sa mi však stalo, že som ju počas večerného zmätku, kedy som ju naháňala zo záhrady domov a po jej odblatení a odpieskovaní musela vyriešiť otázku upchatého odpadu vo vani, skrátka zabudla dať.

Už toto svedčí o ľahkom vynechávaní mozgu, pretože ju večer čo večer chodím kontrolovať a ubezpečujem sa, že som jej tú plienku skutočne dala. Avšak...

Raz večer sa môj muž dosť zavčasu rozhodol, že pôjde spať. Asi po hodine, ako odišiel, som sa vyplašila a letela do spálne, kde som ho odkryla (on našťastie stále spal) a kontrolovala, či má plienku. Pochopiteľne mi TO došlo až asi po 30 sekundách!

Jedenásť vecí, ktoré ma naučila materská

Návrat do práce po dlhej materskej prináša aj úsmevné príhody

Avšak tomu, čo sa podarilo mojej kamarátke, sa asi určite nič nevyrovná.

Moja kamarátka bola s deťmi doma osem rokov a po uplynutí tejto doby sa rozhodla, že pôjde do práce. Prácu našla už čoskoro v jednej veľkej firme ako asistentka riaditeľa.

Prvý týždeň v práci jej deti veľmi chýbali a nebola schopná nejako výnimočne pracovať, ale šéf bol rozumný (hlavne mal doma sám dvoch nezbedníkov), takže dokázal situáciu pochopiť.

Pri prvej väčšej akcii, na ktorú mala nadriadenému a jeho klientom priniesť občerstvenie a neskôr i obed, boli ale prelomené všetky ľady. Kamarátka totiž potvrdila, že jej po materskej tiež vynecháva mozog.

Priviezla vozíček s obedom, servíroval sa rezeň so zemiakovým šalátom... Položila pred nadriadeného tanier, potom rýchlo priskočila s nožom a rezeň mu nakrájala na úhľadné malé kúsky, položila nôž a predniesla: „Tak a pekne papaj...“

Pokiaľ ste sa v úvode článku cítili byť pohoršené nad tým, že som upozornila na fakt, že matkám občas na materskej mozog vynechá, teraz musíte určite uznať, že je to jednoducho PRAVDA!

Makačka na materskej dovolenke

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: