Deň (NE)obyčajnej mamy: LUJZA GARAJOVÁ SCHRAMEKOVÁ

Lujza Garajová-Šrameková/MK | 26. Mar 2019
Deň (NE)obyčajnej mamy: LUJZA GARAJOVÁ SCHRAMEKOVÁ
foto: Archív rodiny

Všetky sme mamy, ktoré robia veci najlepšie, ako vedia. Všetky máme svoje dobré aj horšie dni. Všetky vieme, aké to je...Poďte s nami prežiť deň (ne)obyčajnej mamy. Dnes píše Lujza Garajová Schrameková.

Lujzu poznáme v úlohe mamy z populárneho seriálu Naši ako Lujzu Rodinovú. Zo svojich mamičkovských depiek sa vyznáva v stand-upoch a baví všetky matky, ktoré si dovolia prispustiť, že je to materstvo občas na hlavu.

V súkromí je mamou Viktora a Grétky.  S humorom sebe vlastným sa zapojila do našej výzvy pre
(NE) obyčajné mamy  a takto nás pozýva nahliadnuť do jej MAMA sveta...  

Ak by som svoj deň mala vyjadriť krátkym videjkom, scenár k nemu by vyzeral asi takto: 

Lujza je žena, matka, manželka, herečka, standuperka a milovníčka vína

Presne v tomto poradí, až na chvíle, kedy je to v opačnom poradí. Lujza chce všetko stíhať a zvládať, vyzerať dobre a robiť svoje okolie šťastným. Lujza všetko nestíha a nezvláda, nevyzerá dobre a nerobí svoje okolie šťastným.

lujza garajová šrameková

A takto to natočíme:

Lujza si pri zaspávaní plánuje nasledujúci deň a vie, že ráno vstane plná elánu, deťom a manželovi pripraví výživné raňajky a desiatu do školy, odprevadí svojich miláčikov do zariadení, potom si ide zabehať, na obed zje šalát, pripraví chutnú večeru, ide na standup, kde svojím vystúpením pobaví publikum, na instagram zavesí fotku s heštegom „i love my job“, po predstavení príde domov a pobozká svoje krásne spiace deti, potom pobozká(a možno aj niečo viac)svojho neodolateľného manžela, ktorý ju víta s pohárom kvalitného vína v nádhernom upratanom domove. Lujza spokojne zaspáva.

Lujzin život nie je "Happy mother day" každý deň. Koho je?  

Zvoní budík 

Lujza zaspala. Zaspaté deti rve do akotak čistého oblečenia, sebe na pyžamo hodí podprsenku, tepláky a kabát, deťom dá do rúk rožky a vlečie ich do zariadení. Keď ich má konečne z krku, zazvoní jej mobil a jej je jasné, že mešká na dôležité stretnutie.

Prichádza do nóbl reštiky, kde ju už čakajú, zhodí zo seba kabát, pod ktorým je podprsenka na pyžame,  svojím vystúpením pobaví publikum, na instagram čašník zavesí Lujzinu fotku s heštegom „i love my job“, po tom všetkom príde domov, kde je prázdna chladnička, tak vyberie mrazenú pizzu, prichádzajú deti, všade je bordel, príde manžel, ktorý zhrozene pozrie na bordel a nutrične nevyváženú večeru, Lujza vyberá z chladničky lacné víno a pije rovno z fľaše...

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: