Chcete schudnúť? Skúste to TAKTO

Veronika Nováková | 9. Feb 2019
Chcete schudnúť? Skúste to TAKTO

Chcete schudnúť, ale akosi to nejde? Viete si predstaviť, ako budete vyzerať, keď budete štíhlejšia? Užší pás, bez pneumatík, tenšie stehná? Zatvorte oči a....je to TAM!

Chudnutie sa začína v hlave

Vidíte sa v tých krásnych zelených šatách ako bohyňa? Áno, presne to ste vy, už teraz, lebo chudnutie začína práve v pozitívnych myšlienkach. Nie vždy je jednoduché prijať svoje telo také, aké je, ale je to to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť.

S kilami naviac alebo bez, majte sa rada taká, aká ste. Lebo ste originál. Usmejte sa na seba ráno v zrkadle a vyberte sa do nového dňa s príjemným pocitom. A keď pri tom začleníte naše rady do vašich dní, nejaké tie výsledky sa skôr či neskôr objavia. Nechajte bokom nekonečné diéty. Len zdravý životný štýl vám zaručí štíhlosť a spokojnosť sama so sebou. 

Tipy, ako mať váhu pod kontrolou 

Stiahnite si do dvojho telefónu aplikácie, vďaka ktorým budete presne vedieť, koľko kilometrov ste ubehli, za aký čas a koľko kalórií vaše telo spálilo. Medzi tie najvyhľadávanejšie patria RunTastic alebo NikeRun. Dokonca si môžete stiahnuť vaše obľúbené pesničky, ktoré vám aplikácia bude prehrávať na základe intenzity vášho výkonu. 

Ak preferujete chôdzu, tak vsaďte na krokomer. Na to, aby ste začali spaľovať kalórie a následne chudnúť, potrebujete urobiť 10 tisíc krokov, čo vám zaberie približne hodinu aj dvadsať minút. Ak vás hudba dostatočne nemotivuje, nájdite si niekoho, s kým budete športovať spoločne.  

Najlepší čas na športovanie je skoro ráno, pretože ste ešte plné energie. Naštartujte svoj metabolizmus hneď po prebudení. Umyte si ruky v studenej vode, následne studenou vodou prepláchnite aj nohy až po stehná, a na záver aj dekolt. Predtým ako opustíte domov, schrúmnite si zopár orieškov či mandlí. Až po športe si potom doprajte výdatné raňajky. Uvidíte že kombinácia rannej chôdze a raňajok vás nabijú energiou, z ktorej budete čerpať celý deň. 

Do svojho tréningového plánu nezabudnite začleniť aj dni, keď budete relaxovať. Ba čo viac, ak môžete, hýčkajte sa a počas týchto dní zájdite na masáž či do sauny. Alebo si len tak vyložte nohy a vychutnajte si chvíľu sladkého ničnerobenia. Všetko, aj chudnutie, treba naplánovať s mierou a tak, aby ste vyplavovali hormóny šťastia a cítili sa vo svojom tele dobre.  

Štíhlejšia vďaka superpotravinám

Počuli ste už o superpotravinách? Sú to presne tie, ktoré dodajú telu potrebnú výživu, a postarajú sa aj o vašu celkovú krásu. Tieto aktívne potraviny sú bohaté na obsah antioxidantov, mastných kyselín omega 3, vitamínov, vlákniny a minerálov.

Patria k nim napríklad losos, morské riasy, zo zeleniny špargľa, artičoky, špenát, cibuľa, cesnak a paradajky, z korenín kurkuma a zázvor, zo semiačok hlavne tie chia, sušené ovocie, a z cereálií quinoa a ovos.

Nezabudnite tiež na avokádo, jablká a lesné plody, a to najdôležitejšie, panenský olivový olej. Zo začiatku možno nebude jednoduché zaviesť do jedálnička tieto moderné potraviny, hlavne ak nevaríte len pre seba, ale skúste pekne krok za krokom. Ochutnávajte presne tak, ako keď ste zavádzali príkrmy vašim bábätkám. Skúšajte rôzne spôsoby, rôzne variácie a uvidíte, že nájdete tie svoje a zdravé potraviny sa vám dostanú pod kožu.

Nemusíte sa hneď stať vegetariánmi, ale ak môžete, jedzte radšej biele chudé mäso a ryby. S chudnutím sa nekamarátia ani údeniny a pečivo s cestovinami sú dôkladným nepriateľom. Ak už, tak celozrnné. A ešte jedna smutná správa, sladkosti a cukor budú musieť ísť tiež bokom. Nahraďte ich šťavnatým melónom alebo si namiesto koláča doprajte biely grécky jogurt s lesným ovocím. Ak si vašu kávu naozaj ale naozaj musíte osladiť, vymeňte biely rafinovaný cukor za jeho zdravšiu hnedú podobu.

A ak chcete pre svoje zdravie naozaj urobiť maximum, tak kravské mlieko vymeňte za rastlinné. Napríklad také mandľové mliečko si ľahko urobíte aj doma, nebudete sa po ňom cítiť ako nafúknutý balón a vitamíny potešia aj vašu pleť a vlasy. Je to len na vás, v akom tele strávite zvyšok svojho života!

Ako som schudla JA!
Prečítajte si tiež:

Ako som schudla JA!

 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: