Na vlastnej koži: VEKOVÝ rozdiel manželov

Mgr. Zuzana Paprskárová | 28. august 2017
na vlastnej koži, vekový rozdiel manželov, muž a žena

Keď som prvýkrát stretla svojho budúceho manžela, očaril ma krásnymi modrými očami a milým úsmevom. Očaril ma jednoducho celý... „Toto je on, môj budúci manžel!“, preblesklo mi hlavou.

Chvíľu na to som sa dozvedela, že má 45 rokov. Ja som mala iba 25. Iskra pohasla, toto predsa  nechcem!
O štyri mesiace neskôr sme sa vzali. Láske sa nedá rozkázať!

Teraz sme manželmi už 12 rokov a ja náš 20-ročný vekový rozdiel vôbec necítim. Úprimne? Zatiaľ ho necítim a nevnímam, čo bude neskôr, ukáže až čas...

Prečítajte si: Manželstvo ako mýtus?

Láska a manželstvo väčšinou nie sú jednoduché, bez ohľadu na vekový rozdiel. V každom zdravom vzťahu sa treba prispôsobovať, robiť kompromisy a rešpektovať sa navzájom.

Prečítajte si vyznania párov s veľkým vekovým rozdielom. To, čo zažili na vlastnej koži. Čo ich spája, čo funguje bez problémov a v čom môže byť problém? Možno budete prekvapení!

Neprehliadnite: 7 tajomstiev šťastného manželstva

vekový rozdiel, manželia, manželstvo

Chémia funguje!

Mám 49  rokov a môj priateľ 26. Je medzi nami teda vekový rozdiel 24 rokov! No u nás to nehrá žiadnu rolu. Môj priateľ je „stará škola“ a ja som zas mladá srdcom a mám kopu prebytočnej energie, ktorú partneri v mojom veku nezvládali! Sme spolu už 2 roky a naučili sme sa rešpektovať navzájom. Mám syna v pubertálnom veku, takže som v obraze, čo sa mladých ľudí týka. A chémia medzi nami funguje skvele, čo je pridaná hodnota nášho vzťahu!

Negatíva? Snáď len pár našich priateľov, ktorí náš vzťah nedokážu pochopiť a akceptovať. Škoda.

20 rokov nehrá rolu

Medzi nami je 20-ročný vekový rozdiel, ja mám 30, môj manžel 50.  Keď sme sa spoznali a preskočila medzi nami iskra, o vekovom rozdiele som ani netušila! Manžel vyzerá na svoj vek naozaj výborne a o našom 20-ročnom vekovom rozdiele som sa dozvedela až časom, počas chodenia. A to už bolo neskoro niečo riešiť! Sme manželmi dva roky a sú to naozaj najkrajšie roky môjho života. Žiadny vekový rozdiel necítim a nevnímam nič negatívne.

Strach z budúcnosti

Môj manžel je odo mňa o 25 rokov starší! Budem úprimná, začína ma to desiť. Manžel sa už chystá do dôchodku, pričom ja som na vrchole svojej kariéry. Máme dve malé deti a ja sa začínam obávať budúcnosti. Čo ak manžel ochorie a bude potrebovať opateru? Čo ak nás čoskoro opustí? Neviem, ako by sme to zvládli bez neho. No toto všetko nič nemení na fakte, že ho veľmi milujem a neľutujem moje rozhodnutie.

Zrelý muž = istota

Mám 32 rokov a som šťastne vydatá za muža, ktorý má 50! Náš 17-ročný vekový rozdiel beriem pozitívne. Manžel má divoké mladé roky za sebou, je zrelý krásny muž, má rozbehnutú kariéru, vie, čo chce a nemárni čas na zbytočnosti. Neviem si predstaviť život s mladším mužom, ktorý ešte o živote nič nevie.

Mladší muž?

Nikdy som neplánovala začať si s mladším mužom! Stretli sme sa na víkendovom pobyte a zo začiatku som ho volala decko, keďže je odo mňa o 13 rokov mladší. Neznášal to. Sme spolu už nejaký čas a trápia ma určité veci, ktoré neviem ovplyvniť. Trápi ma, že sa vzdáva niektorých vecí kvôli mne. Vymožeností mladosti... Mám už deti z predchádzajúceho vzťahu a na ďalšie som už príliš stará. Obávam sa, či neskôr nebude ľutovať, že sa kvôli mne vzdal vlastného potomstva.

Rodičia nesúhlasia

Môj manžel je o 20 rokov starší odo mňa a moji rodičia  s ním doteraz nesúhlasia. Nielen kvôli vekovému rozdielu, ale dôvodom je aj to, že toto je už jeho štvrté manželstvo! Neprišli nám ani na svadbu, čo ma veľmi trápi.

Ide aj o sex..

Najnepríjemnejšou vecou, ktorú pociťujem vzhľadom na náš 18-ročný vekový rozdiel sú stupídne otázky známych o našom sexuálnom živote! Odpovedám vždy rovnako, aj 55-ročný chlap má ešte apetít a žiadnu viagru nepotrebuje!

PRE a PROTI

Myslím, že láska si vek nevyberá a snáď každý pár s veľkým vekovým rozdielom to vopred spolu riešil a dával si na misku váh pre a proti. Nie je vôbec jednoduché mať manžela o 2 dekády staršieho. Chce to veľa kompromisov. U nás bola dohoda o dôležitých veciach  ešte pred uzavretím manželstva. Rozhodli sme sa iba pre jedno dieťa, ktoré sme si zaobstarali ihneď, práve z dôvodu, aby s ním manžel strávil čo najdlhší čas, vzhľadom na jeho vek.
Priznávam, vždy som túžila aspoň po troch deťoch. No život mám rýchlo zamení karty a ja som vďačná aj za toto naše jediné, pretože ho mám s milovaným mužom.

Nevymení ma za mladšiu?

Môj manžel je o 14 rokov mladší. Pre mňa je to inšpiratívne. Dôvod je jasný, chcem tu byť s milovaným mužom čo najdlhšie. Preto sa o seba viac starám, cvičím, zdravo sa stravujem. A, úprimne, nechcem, aby ma vymenil za mladšiu, takže si doprajem aj inú kvalitnú starostlivosť...

Žiaden rozdiel

Môj manžel je odo mňa o 19 rokov starší. Na čo ja často úplne zabúdam. Ak porovnávam náš vzťah a vzťahy mojich priateliek s rovnako starým partnerom, nevidím rozdiel. Fungujú normálne ako my. Hádajú sa o rovnaké veci. Témou najčastejšou sú deti a peniaze.

Zažili ste to na vlastnej koži alebo máte známych s veľkým vekovým rozdielom? Napíšte nám váš inšpiratívny príbeh na fialova@orbisin.sk.

 

Na záver neprehliadnite:

Príbeh..

Muž v prechode

10 najčastejších príčin straty libida

  Zdroj: cafemom.com

 

 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: