Jar v slzách: Keď život otravuje alergia

Jar v slzách: Keď život otravuje alergia
17.5.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Pre 30 miliónov Európanov, ktorí trpia alergickou nádchou, je príchod jari predzvesťou nástupu nepríjemných alergických príznakov.

Údaje o výskyte peľov v ovzduší a informácie o ich koncentrácii v rôznych oblastiach ponúkajú pacientom pomôcku, ako sa pripraviť a vyzbrojiť na najbližšie obdobie

Kde nájdete informácie o výskyte peľov v ovzduší?

Portál www.alergia.sk prináša zrozumiteľné regionálne peľové spravodajstvo a predpoveď vývoja peľovej situácie na Slovensku. Registrovaní pacienti si zároveň môžu vybrať päť alergénov, na ktorých prvý výskyt budú upozornení formou mailu.

Získajú tak presný prehľad o vývoji peľovej situácie v ich regióne a zároveň budú mať možnosť informovať sa o koncentrácii peľov v inom regióne Slovenska, napríklad pre prípad dovolenky či cestovania. 

Na tejto stránke nájdu aj on-line denník, do ktorého si môžu zapisovať miesta pociťovania príznakov alergickej reakcie, ako aj ich intenzitu. Záznam z denníka si môžu vytlačiť a predložiť ho pri návšteve lekára.

Na stránke je k dispozícii aj on-line poradňa, kde si môžu vyhľadať odborníka priamo zo svojho regiónu a položiť mu otázku. Odpoveď následne dostanú priamo do svojej e-mailovej schránky.

Prečítajte si: Trápi vás alergická nádcha? Pomôžte si bez liekov.

Prečítajte si: Senná nádcha versus nádcha