Inkontinencia - problém, ktorý má riešenie

PR | 20. júl 2021
incovenal

Stretávajú sa s ňou ženy po pôrode, aj tie, ktoré trpia nadváhou. Býva súčasťou tehotenstva, prechodu alebo aj dôsledkom častých zápalov močových ciest. Inkontinencia. Intímny problém, ktorý má riešenie.

Únik moču nie je ojedinelým problém a aj keď sú jeho príčiny rôzne, liečba je dostupná v rôznych variantoch v závislosti od závažnosti problému – inkontinenciu môžeme riešiť konzervatívne, medikamentózne či chirurgicky. O najvhodnejšej možnosti sa poraďte so svojim lekárom. 

Inkontinencia- čo pomáha? 

Pri miernych príznakoch pomôže aj úprava životosprávy, telesnej hmotnosti (v prípade obéznych žien) či cvičenie panvového dna. Toto cvičenie je skvelou metódou liečby žien so stresovou inkontinenciou, ktorá sa objavuje počas tehotenstva alebo po pôrode v dôsledku oslabenia panvových svalov. Cviky posilňujú a naťahujú panvové svaly, aby boli pružnejšie.

Rizikovým faktorom stresovej inkontinencie je počet pôrodov, obezita, fajčenie, dokonca genetická predispozícia alebo aj ťažká fyzická práca.Rizikovým faktorom vzniku urgentnej inkontinencie sú zápaly močového mechúra, gynekologické operácie, operácie chrbtice, cukrovka, ale aj práca v chladnom a vlhkom prostredí a pod. 

Medikamentózna liečba je veľmi účinná a po konzultácii s ošetrujúcim lekárom umožňuje správne doplniť alebo utlmiť činnosť dolných močových ciest. 

INCOVENAL pomáha pri inkontinencii

Na trhu sú dostupné rôzne výživové doplnky, ktoré pomôžu zmierniť vaše nepríjemnosti. Výživový doplnok INCOVENAL  sú nehormonálne tablety s obsahom CELcomplexu® (tekvica obyčajná extrakt zo semien – Cucurbita pepo, praslička roľná extrakt vňate – Equisetum arvense, ľan siaty extrakt zo semien – Linum usitatissimum), vitamínom D3, horčíkom a vitamínom C. Môže byť vašou voľbou.
Tento výživový doplnok je vyrobený na Slovensku zo slovenských surovín v GMP kvalite.

Ľan siaty prispieva k posilneniu svalov panvového dna, k pohodliu počas menopauzy a zlepšuje jej symptómy.
Horčík prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a svalov.
Vitamín D prispieva k udržaniu správneho fungovania svalov.
Vitamín C prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a ochrane buniek pred oxidačným stresom

incovenal

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: