Chcete pekné telo? Plankujte!

Redakcia | 17. marec 2018
Chcete pekné telo? Plankujte!

Plank alebo doska, je jednoduché základné cvičenie, ktoré si za posledné roky získalo veľkú popularitu. Odporúčame vyskúšať!

Plankovanie je populárne a účinné

Má niekoľko variácií a rozšírení, no v prvom rade, ako je to pri cvičení pochopiteľné, je treba perfektne zvládnuť východiskovú pozíciu. Tá síce vyzerá jednoducho, no nesprávne cvičenie môže vaše telo a zdravie zbytočne poškodiť. Keď sa doska urobí správne, posilňuje brušnú oblasť, zadok, horné stehná, ramená a plecia.

Tréningový plán

Ak ste odhodlaní skúsiť to, začnite tromi sériami po 30 sekúnd so 60-sekundovými prestávkami. Neskôr by ste mali zvládať 5 sérií po minúte, opäť s minútovými pauzami.

Nájdite si pevnú podložku, ľahnite si na predlaktia, lakte smerujú do strán, ruky sú v päsť. Svoju váhu rozdeľte tak, aby rovnomerne spočívala na vašich nohách a predlaktiach. Stiahnite svaly zadku a stehien a päty pritlačte k sebe. Zvýšite tým svalové napätie v nohách a zadku.

Skontrolujte, či váš chrbát a zadok nevyčnievajú a či ste od chodidiel po krk rovnobežne s podlahou. Nakoniec uvoľnite svalstvo tváre alebo sa môžete pokúsiť usmiať. Koniec koncov, vidí vás len podlaha.


V roku 2016 sa podarilo čínskemu policajtovi Maovi Weidongovi udržať pozíciu dosky na 8 hodín a 1 minútu. Tento jeho rekord bol zapísaný do Guinnessej knihy rekordov. Koľko vydržíte vy?

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: