Bratislava sa už túto sobotu zahalí do ružovej v rámci podpory boja proti rakovine prsníka!

Bratislava sa už túto sobotu zahalí do ružovej v rámci podpory boja proti rakovine prsníka!
16.6.2016 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Dva dni nás delia od tradičného AVON Pochodu, ktorého sa každoročne zúčastňujú tisícky ľudí. V rámci tohto charitatívneho podujatia vyjadria pochodujúci už po ôsmykrát podporu a spolupatričnosť ženám a ich rodinám, ktoré bojujú s rakovinou prsníka. Odhodlanie a chuť bojovať im dodajú aj tváre tohtoročnej kampane AVON proti rakovine prsníka pacientky - bojovníčky, ktoré sa popasovali s týmto ochorením.

Hlavné mesto sa už túto sobotu stane dejiskom 8. ročníka AVON Pochodu proti rakovine prsníka. Prostredníctvom tohto podujatia môžu všetci pochodujúci podporiť boj za zdravé prsia a šíriť pozitívnu energiu, ktorá posilní ďalšie ženy trpiace týmto ochorením. Program sa začína registráciou o 12:00 hod. na námestí Eurovea. Samotný pochod sa odštartuje o 14:00 hod. a jeho trasa povedie z námestia pri Eurovea, pokračovať bude cez Starý Most, Tyršovo nábrežie, a naspäť cez Nový Most až na námestie pri Eurovea. Trasa je vhodná aj pre malé deti, pričom pochodovať sa bude približne hodinu.Dobrú náladu a úsmevy budú šíriť aj obľúbení umelci či skupiny ako Ema Drobná, Beáta Dubasová so skupinou, skupina Vidiek, Gladiátor, Samuel Tomeček & band, Bystrík Banda, detský folklórny súbor Klnka či Campana Batucada so svojou populárnou bubnovou šou. Pochodujúci sa môžu tešiť na odvážne bojovníčky, inšpiratívne ženy, ktoré majú osobnú skúsenosť s rakovinou prsníka a rady sa podelia o svoje životné príbehy. Tradične ružový pochod svojou účasťou podporia aj slovenské osobnosti, ktoré sú ambasádormi projektu: Jana Kirschner, Ada Straková, Maroš Kramár, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Braňo „Bruno“ Ciberej, Zlatica Puškárová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Roman Juraško, Kvetka Horváthová, Beáta Dubasová a Henrieta Mičkovicová.

Vstupenkou na AVON Pochod je dámske, pánske a detské Tričko proti rakovine prsníka 2016. Zakúpiť si ho môžete priamo na mieste konania AVON Pochodu v detskom prevedení za 13,99 €, v dámskom a pánskom za 14,99 €. Zisk z predaja putuje na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2016, realizovanej občianskym združením Zdravá žena a bude použitý na programy prevencie a boja proti rakovine prsníka.