Aprílová MAMA a ja už v predaji!

Aprílová MAMA a ja už v predaji!
6.4.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Začítajte sa do najnovšieho vydania MAMA a ja, získajte odpovede na mnoho rodičovských otáznikov.

Dozviete sa napríklad:

Ak máte bábätko...

 • Viete, prečo je púder out a že kúpanie spočiatku nemusí byť každodenným rituálom? Na to vám odpovieme v článku o správnej starostlivosti o citlivú pokožku malých bábätiek.
 • Ako zvládnuť náročnejšie obdobie príchodu prvých zúbkov – čo uľaví, ako prvý zúbok správne umývať? Ťažkosti z rastu zubu vs. viróza – rozpoznáte ich? Nalistujte si tému: Keď sa bábo začne meniť na zubatú šelmu.
 • Sací reflex je automatický, ak dáte dieťatku do úst prst, začne ho „cuckať“, takže to nie je znak toho, že by bol drobček hladný, ako nám niekedy radia babičky, koná reflexne. Aké ďalšie tajomstvá skrýva svet novorodeniatok? 
 • 365 dní života bábätka – ako sa darí malej Meliske, ktorá s nami rastie? Pozrite sa, čo je typické pre 4. mesiac vo vývoji dieťatka.
 • Materské mlieko je zázrak – pomôže v liečbe onkologických pacientov?

+ Veľkonočné recepty pre dojčatá i malých šibačov
+ Kam zájsť, ak nemáte chuť na domáce tradície? Možnosťou je Budapešť, Barcelona i nórske Oslo.

Viete, že tam sa Veľká noc nesie v duchu žltej literatúry a detektívok? Dokonca aj na škatuliach od mlieka nájdete komixy so záhadou?

Ak máte škôlkara a školáka...

 • Váš drobec odmieta zeleninu a ovocie? Dochádzajú vám tipy a triky, ako ju doňho dostať? Máme pre vás nielen tie, ale aj veselé tipy na servírovanie. Jednoduché a efektné! A, keď už sme pri jedle, MUDr. Katarína Vicianová vám poradí, ako sa vyhnúť škodlivej plesni v ovocí i potravinách!
 • Chce len svoju fľašu a pohárik vytrvalo odmieta? Pozná to veľa mám a niektoré našli aj riešenia. Pozrite si rubriku Mamy radia mamám, v ktorej sa Anka obrátila na čitateľky, aby jej poradili s dcérkou, ktorá ráno ani večer fľašku z ručičiek nepustí.
 • NEchcem, NEbudem, NEurobím – o období vzdoru by mamy vedeli hovoriť hodiny. Pozrite si našich 7 tipov, ktoré by mohli zaručene fungovať!
 • Šikana sa týka väčšieho počtu detí, ako by sme si boli ochotní priznať. Ako o nej s dieťaťom hovoriť? Čo by ste si mali zapamätať a ako ju riešiť? V článku Neberte šikanu na ľahkú váhu sa dozviete viac.

Jarná únava sa týka AJ detí! Riešenie však možné je, pozrite sa, čo pomôže malým i veľkým...

+ ŠPECIÁL čísla: ALERGIE – u tehuliek, ale aj u detí!

+ Muži sú z Marsu, ženy z Venuše – tiež máte pocit, že ste s manželom začali hovoriť každý iným jazykom? Napríklad, ako Jana a Alex – ona priveľmi aktívna, on pohodlný. Alebo Lucia a Rado – ona je nedocenené, on znechutený. Petra a Robo – ona má celkom iný názor na výchovu ako manžel. Čo im poradí odborníčka? Cesta späť je, ale aká...?

+ Autor obľúbeného Šlabikára šťastia exkluzívne pre MAMA a ja

+ Naša „časopisová kaviareň“ hľadala odpoveď, či otecko pri pôrode áno alebo nie? V otvorenej spovedi nebolo všetko také ružové, ako sa niekedy hovorí... Prečítajte si rubriku MEDZI NAMI MAMAMI...

...a to stále nie je všetko, pridajte sa k nám a začítajte sa
do aprílového vydania MAMA a ja.

 • Darček pre predplatiteľov

  Ak si MAMA a ja predplatíte, získate darček zadarmo:
  PROPANTHEN – detskú masť na citlivý zadoček.
  Masť sa stará o jemnú detskú pokožku vystavenú vonkajším vplyvom, ako sú dráždivé látky moču, stolice a zvýšená vlhkosť, poskytuje regeneráciu pri začervenaní. Zachováva pokožku vláčnu a zdravo hydratovanú.

  Ako si MAMA a ja môžete objednať?

  o   Telefonicky na čísle 02/43 42 62 66 v čase od 9:00 do 15:00 hod.

  o   E-mailom na: predplatne @mamaaja.sk

  o   SMS-kou na číslo: 0901/911 363 (MAMA a ja, meno, priezvisko, ulica, č. domu, PSČ, mesto)

  o   Prostredníctvom www.mamaaja.sk/predplatne