Aktivity pre deti: Zábavný Halloween

Veronika Nováková | 30. október 2022
haloween

Zvyčajne si tento sviatok spájame s vyrezávaním tekvíc a kostýmami. A hoci to nie je klasický slovenský sviatok, môže byť príležitosťou na nevšedný zážitok, ktorým si spestríte jeseň vo vašej rodine.

TIPY NA DOMÁCU HALLOWEENSKU ZÁBAVU

Všetky deti milujú oslavy a párty, tak prečo si nespestriť tmavé jesenné popoludnia troškou radosti a smiechu aj na Slovensku? Stačí pripraviť olovrant v jesennom štýle, pozvať zopár kamarátov a zábava môže začať! 

Premeňte váš domov na hrôzostrašný zámok

Stačí, ak s deťmi z vlny vytvoríte pavučiny a z papiera vystrihnete girlandy v tvare duchov. A nezabudnite na tekvicu, lebo tá hrá v tento deň hlavnú úlohu. Viete, že mnohé  anglosaské školy vyhlasujú v tento deň súťaž o najkrajšiu tekvicu? Pekne vyrezanú a vydlabanú ju vystavte pred vaším príbytkom a z dužiny si uvarte chutnú polievku. Vedeli ste, že v zahraničí je tekvica pred domom alebo v okne znakom, že u vás môžu v tento deň okoloidúce deti v maskách zazvoniť? Pripravte si pre istotu cukríky, aby ste nemuseli čeliť prípadným huncútstvam. A potom už stačí len vytiahnuť strašidelné masky a môžete sa vydať do ulíc a vystrašiť si nejaké sladkosti. 

Tekvicová koláž pre najmenších

Budete potrebovať farebný papier oranžovej farby, ktorý nastriháte na drobné kúsky. Na výkres ceruzkou nakreslite obrysy tekvice a kreatívnou úlohou je nalepiť jednotlivé kúsky tak, aby z toho vznikla originálna tekvica. Skvelý tip, ako si vyrobiť vlastnú tekvicu bez zbytočného neporiadku v kuchyni.

haloween

Lietajúci duch

Jednoduchá hra, pri ktorej si vystačíte s bielym balónom, na ktorý nakreslíte čierne oči a ústa. Deti si posadajú do kruhu, balón vyhodíte do vzduchu a musia si ho podávať  ďalej medzi sebou tak, aby sa tento „duch“ nedotkol zeme. Je to veľmi jednoduché, ale zaručí to veľa zábavy a smiechu.

Tancujúce strašidlá

Klasická hra, pri ktorej sa zapne hudba a deti začnú tancovať. Keď však prestane hrať hudba, všetci musia ostať nehybne stáť. Kto sa pohne, vypadáva z hry. Vyhráva ten, kto ostane v hre ako posledný. Samozrejme, aby to celé zapadlo do konceptu, deti by mali byť prevlečené do hrôzostrašných kostýmov.

Hon za pokladom

Ak máte na to vhodný priestor, môžete usporiadať túto zábavnú hru napríklad aj v záhrade, kde poukrývate malé darčeky. Avšak ešte prv, než sa deti vydajú hľadať darčeky či sladkosti, rozmiestnite po dome lístočky s indíciami, hádankami alebo kvízom, ktorý musia vyriešiť, aby rozlúštili záverečnú poznámku, ktorá ich dovedie k objaveniu pokladu. 

Strašidelná múmia

Vytvorte dve skupiny a v každej z nich určite, kto bude múmia. Toto dieťa si sadne na stoličku, ostatné deti dostanú do rúk rolku toaletného papiera, ktorým ho začnú obaľovať, až kým nebude vyzerať ako múmia. Vyhráva skupina, ktorá vytvorí múmiu ako prvá. 

La Pignata 

Táto hra pochádza z Južnej Ameriky, kde je súčasťou každej oslavy. Jej základom je papierová forma vyrobená z kartónu, ktorá v sebe ukrýva rôzne cukríky a sladkosti. Môžete ju vyrobiť v tvare tekvice alebo pavúka. Následne ju pomocou špagátu zaveste tak, aby bola vo výške detí. Tie sa ju budú po jednom pokúšať prelomiť. Komu sa to naozaj podarí, zaplaví ho kaskáda cukroviniek. 

Pyžamový večer pre starších

Ak sú vaše deti staršie, alebo nemáte chuť na zdemolovaný dom, prichystajte vedrá popcornu a zapnite im film so strašidelnou tematikou. Čo napríklad? Scooby Doo a jeho príhody, Casper, Medvedík Pú a jeho prvý Halloween, z novších Coco. A pre starších môžete skúsiť klasiku od Tima Burtona: Predvianočná nočná mora.

Hlavne nech je zábava!

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: