Plávanie bábätiek: Takto sa pripravte!

Redakcia | 15. Feb 2018
plávanie bábätiek

Či už ste sa rozhodli zapojiť sa do organizovaných lekcií plávania dojčiat alebo sa chystáte do bazéna súkromne, s prípravou začnite už doma. Kúpanie je zábava a tak k tomu pristupujte aj pri kúpeľňových rituáloch.

Smejte sa, spievajte a udržujte s bábätkom očný kontakt. Zapojte do hry obľúbené hračky a nebojte sa špliechať vodu. Dieťatko môžete vo vani aj nakŕmiť, tým ho ubezpečíte, že je to preň bezpečné prostredie. Po kúpaní ho zabaľte do uteráka a priviňte k sebe.

Pri prvej návšteve bazéna

Zoznámte sa

Plavárne sú zvyčajne hlučné miesta plné ruchov, neznámych pachov a špľachotu, aj preto je vhodné zoznámiť dieťatko s novým prostredím ešte pred prvým plávaním.

Skontrolujte teplotu

Ak má malý plavec menej ako tri mesiace, mala by byť teplota vody minimálne 32 °C, aj preto je vhodné navštevovať skôr bazény pre deti. Zároveň spĺňajú aj prísne hygienické kritériá.

Buďte pozitívna

Deti svoje reakcie často odkukávajú od svojich rodičov. Pri vstupe do bazéna buďte pokojná, usmievajte sa a uistite drobčeka, že je to skvelá zábava.

Striedajte polohy

Držte bábätko chvíľu blízko pri sebe, aby cítilo kontakt kože na kožu, ale dajte mu aj priestor voľne sa pohybovať a objavovať vodu.

Myslite na čas

Prvé plávanie by nemalo presiahnuť 20 – 30 minút. Majte pripravený teplý uterák, do ktorého dieťa zabalíte.

Pobyt v bazéne je pre deti vyčerpávajúci, rátajte s tým, že po kúpaní bude pravdepodobne hladné a unavené.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: