Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • sedenie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  chcem sa opýtať, či môžem nechať moju 7 a pol mesačnú dcérku sedieť samú bez opory? Sama sa ešte nevie posadiť, ale keď ju posadím ja, tak vydrží sedieť dlho, hrá sa pekne po sediačky vydržala by tak možno aj hodinku. Nepodopieram ju ničím, sedí sama. Len sa bojím ju tak nechať sedieť. Niekedy sa nakloní dopredu, občas sa zakolíše, ale vydrží sedieť,neľahne si. Neviem či je to vhodné, či nemám počkať, kým si nesadne sama. Ešte neštvornožkuje, len trocha náznak lezenia. Na brušku moc dlho nechce byť. Skôr sa sama pritiahla sadnúť, keď som jej dala prsty do ručičiek, tak sa pritiahla, teraz už nechce.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Krátkodobo v lehátku sopretým chrbátikom ju môžete nechať pod dozorom sedieť. Ale určite nei dlho/ do dvadsať minút/, žiadne obkladanie vankúšmi.

Podobné otázky

 • sikana

  , Autor: zojenka

  Dobry den,chcela by som sa opytat,moja dcera navstevuje prvy rocnik na zs. Od zaciatku skolskeho roku sme mali problem s chlapcami v triede. Obtazuju ju,nahanaju, robia jej zle. Naposledy jej v triede stiahli nohavice. Dcera mi o tom nic nepovie,dozvedam sa to od spoluziaciek,ucitelky. Doma to z nej taham ako s chlpatej deky. Velmi sa za to hanbi. Celkovo je utiahnuta do seba,aj.ked sa snazim o kamaratsky vztah. Ucitelka v skole to obhajuje tym,ze chlapcom sa velm paci,ze je bitka o miesto na sedenie pri nej.no mne sa to nepaci a mam pocit,ze to zavana sikanou. Zatial neprotestuje chodit do skoly,ale viem,ze ma z tych spoluziakov strach a zacala sa pytat domov po obede,nechce navstevovat druzinu.myslela som si,ze preto,lebo som doma,kedze som tehotna,ale asi to ma suvis s tymi chlapcami.. chlapci maju zapisy v triednej knihe,na chvilu sa ukludnia a potom to zas zacne. Nemyslim si,ze dcera ich provokuje,je skor hanbliva,utiahnuta. Mozno sa jej paci zaujem chlapcov o nu,ale isto nie tie prejavy... a ja neviem co mam robit,myslite,ze mam vyhladat detskeho psychologa,alebo ide o nevinne hry deti...riesit to v skole dalej ako s triednou ucitelkou? naozaj neviem ako to riesit a bojim sa,aby jej to neublizilo. S rodicmi deti sa to riesit neda,jedni na svojho anjelika nedaju dopustit,druhi sa radesj divaju na dno poharika ako na syna. Dakujem krasne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Ste veľmi vnímavá a snažíte sa riešiť problém svojej dcérky, pravdepodobne tam totiž je. Možno z pohľadu učiteľa alebo ostatných detí sú to len nezbedné hry ale citlivé, skôr utiahnuté dievčatko to trápi a nepáči sa jej to. určite by som sa porozprávala s učiteľkou, ktorá by mala chlapcov upozorniť na nevhodné správanie a tiež by som ju nenechávala v družine najmenej niekoľko týždňov / kým nepraví záujem tam znova zostať a zahrať sa /. Ak sa prblém bude stupňovať, je namieste aj riešenie cez výchovného poradcu v škole alebo detského psychológa.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: