Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ortuť

    Dobry den. Syn mi odhryzol ortut z teplomera aj zo sklom. Momentalne je v nemocnici, vedeli by ste mi poradit čoje potrebné robit v tomto prípade a ako može ortuť z teplomera poškodit dietatko ? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V prvom rade existuje mnoho druhov teplomera a sú aj také , ktoré neobsahujú ortuť, takže aj pre ostatné mamičky, určite si treba zabezpečiť pri deťoch takýto teplomer. V situácii, ktorú popisujete sa nedá spraviť nič iné, len to, čo ste asi spravili, odviezť dieťatko do nemocnice. Nebezpečenstvo závisí samozrejme od množstva požitej látky / existuje aj chronická otrava ortuťou, ale to je iná kapitola/, stav sa prejavuje hnačkou a inými príznakmi avyžaduje intenzívnu liečbu.