Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Šípkový čaj

    Dobrý deň. Viem, že je potrebné striedať deťom čaje, hlavne s bylinkovými treba byť opatrný. Čo ale neviem - platí to pre všetky bylinky? Napr. fenikel, harmanček sa mi zdajú byť "jemné, neškodné". A čo šípky? Na to mi nevie nikto odpovedať. Do akej skupiny sa vlastne zaraďujú? Syn má najradšej práve šípkový čaj, a ja som si nie istá, či mu ho možem dávať každý deň. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zase je podstatné aký je váš syn starý. Ale šípkový čaj nepovažujem vôbec za vhodný každodenný nápoj. Je určený pri prechladnutí, obsahuje veľa vitamínu C ale aj látok, dráždiacich žalúdok. Aj s tým treba byť opatrný a používať ho v príslušnej indikácii, teda odôvodnene.