Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Plucne chlamydie

    , Autor: Veronika12

    Dobry den chcem sa opytat moja 5 dcerka mala casto laryngitidy no od decembra skoro stale kaslala tak sme isli na vysetrenie a zistili jej plucne chlamydie. Teraz sa troska bojim lebo mame aj 2 rocneho syna a on bol vzdy chory ked bola chora aj dcerka. Dcerka teraz berie antibiotila Zodac 3 tyzdne. Syncek nema ziadne priznaky ale aj tak sa obavam ci ich nahodou nema aj on a aby mu v buducnosti neskodili. A vlastne sa bojim ci ich nemame aj my rodicia a dokonca ja som v 35 tt. Takze neviem ci sa dat otestovat aj ja s manzelom alebo nie je treba ked nemame ziadne priznaky. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Keď nemáte žiadne príznaky, nie je potrebné sa testovať. Zodac nie sú antibiotika. takže neviem sa viac vyjadriť....