Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hrčka na líci

    , Autor: Sabrak

    Dobrý deň,

    dnes sme synovi (4,5 roka) objavili pohyblivú malú tvrdšiu hrčku na líci ( nad lícnou kosťou ). Pri dotyku nereaguje bolestivo.

    Nebol v poslednej dobe chorý naposledy mal 14.12. zvýšenú teplotu a teraz sme v karantene, lebo som mal pozitivny test na covid. Syn žiadne príznaky nemá.

    Keďže sú sviatky, naša pediatrička neordinuje. Nevieme teda či vyhľadať inú pomoc alebo mame počkať.

    Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sledujte, či to prudko nerastie, nebolí a stačí to riešiť, keď začne pracovať vaša lekárka. Súrne by bolo, keby to prudko rástlo, krvácalo alebo mal aj celkové príznaky teplotu, krvácanie z nosa , nočné bolesti končatín a podobne.....