Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Campylobacter

    , Autor: Majuska4286

    Dobry den.
    Synovi diagnostikovali campylobacter v stolici.
    Uziva atb a probiotika.
    Gastroenterologicka nam cez telefón vela toho nevysvetlila.
    Z coho to môže mat? Mozme sa aj ostatní členovia rodiny od neho nakaziť? Mame niečo preventívne brat? Synovi robili vytery minuly tyzden. Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, prečo to riešila gastroenterologička!!!!!!!!Je to bežná bakteriálna črevná infekcia, zväčša z kuracieho mäsa., ktorá sa rieši v ambulancii detského lekára! Ak ste jedli to isté, čo on môžete to dostať, priamo od neho je málo pravdepodobné, jedine pri manipulácii s jeho stolicou a nedostatočnom umytí rúk / neviem ako je starý, či má ešte plienky/. Ak dieťa nie je imunokompromitované, teda že má zásadne zníženú imunitu alebo iné závažné ochorenie / onkologické napríklad/nie je dôvod túto infekciu riešiť antibiotikami. Dávame len diétu, probiotika, zavodňovanie.......