Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,692 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Piridoxin

  , Autor:

  Ešte som sa zabudla spýtať k predchádzajúcej otázke či je v poriadku dávkovanie 1/2 piridoxinu 3x v týždni, a 5 kv. Cebionu C aj keď na krabičke je napísané od 1 roka.
  Nakoľko som čítala, že čaje ani vodu kojenim deťom netreba rozmýšľam ako podať rozdrveny piridoxin,či je v poriadku ak ho dám na lyžičku s troškou Lucky a Cebion C priamo do úst.
  Ďakujem /dcérka 2,5 mesiaca, 5300g, kojená /

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Aj cebion treba dať s vodu, prevarenou ochladenou aj pyridoxin ale môžete to dať aj s materským mliekom podobne ako vitamin D. Cebionu by som dala len 3 kvapky v tomto veku.

Podobné otázky

 • Piridoxin

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Prosím Vás chcela by som sa spýtať, mám 2,5 mesačnú dcérku a je plne kojená, dobre prospieva a má dosť pocikaných aj pokakaných plienok. Všimla som si, že dcérka je veľmi spavá, prespi aj 18 - 19 hodín, zobudí sa len každé 2 hodinky na papanie a znovu zíva a rýchlo zaspinká. Na odbere krvi zistili, že ma hemoglobin 109 a predpísali dcérke Piridoxin 1/4 tabletky a Cebion C. Chcem sa opýtať, či je bezpečné /a nutné /aby také malé bábätko bralo Baby D, Cebion C a Piridoxin. Ďakujem

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: