Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kampylobakteria

    , Autor: Mestekova

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Mám 22 mesačného syna, minulý týždeň hnačkoval a mal jednen deň horúčku, boli sme na výteroch a výsledky potvrdili kampylobakteriu. Bolo mi povedané, že to je z kuracieho mäsa ( dávam na spracovanie pozor, ale očividne sa to aj tak stalo) alebo to môže byť aj z cumlíka ak mu spadol a dal si ho do úst. Dieťa je už po týždni v poriadku aj bez antibiotík, keďže na výsledky sme čakali počas sviatkov a bral probiotika a nasadili sme mu diétu. Ale zároveň som v 19tom týždni tehotenstva, ak on jedol to mäso, zrejme som ho zjedla aj ja. Príznaky som nemala, ale aj tak sa obávam, či sa nejako tento kampylobakter nedostal k dieťaťu a nemôže mu ublížiť? Neviem či sa s touto otázkou mám obrátiť na pediatra alebo gynekológa. Za skorú odpoveď ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak ste nemali ochorenie, tak sa ani vášmu nastávajúcemu bábätku nič nestalo. Nič nie je potrebné riešiť,len si veľmi často umývať ruky hlavne po manipulácii so surovým hlavne kuracím mäsom. Nechytať sa takou rukou ani utierky, môže tam baktéria zostať a tak sa nakazíte.