Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Opuch pysku ohanbia u 5 r. dievčatka

    , Autor: katkaab

    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne problemu mojej 5 roč. dcerky. Na prednom ohanbi ma opuchnute, je to vnutorný opuch. Viete mi, prosím poradiť o čo by sa mohlo jednať a ako jej viem pomôcť? Na bolesť sa nestazuje. Mojej lekarke som volala, no vravela, že sa s tym ešte nestretla, poradila mi repikovy kupel a natierat pytiolom, no az teraz som si precitala, ze pytiol je na vonkajsie pouzitie a ona ma vnutorný opuch. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Príjemný deň prajem.
    Katarína

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vnútorný v zmysle z vnútornej strany rodidiel. je to však vonkajšie použitie, pretože vnútorným použitím sa rozumie, ke´d pacient dostane liek vypiť, teda do zažívacieho traktu alebo do žily.
    Ja by som však pytiol v jej veku nedávala. Opuch môže byť spôsobený nevhodným oblečením, po návšteve bazéna, nedodržaním hygieny alebo poranením. Deti v tomto veku často s genitálom manipulujú, experimentujú. Repíkový sedací kúpeľ dvakrát denne je veľmi vhodný, lokálne by som použila napríklad bepanten.