Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vigantol

    , Autor: Valik111

    Dobrý deň.
    Chcem sa opýtať,či môže byť vigantol príčinou tvrdej stolici.
    Mám 9 mesačného syna a už asi od cca 4-5mesiaca má problém s tvrdou stolicou. Skúšala som všetko možné. Vločky mu ešte horšie spravili, jablko/jablková šťava - nepomohlo... Odvar zo sušených sliviek prvý krát pomohol a ďalej už nie. Vylúčila som z jedálnička veľa potravín,čo mi je ľúto... Pije ako tak...veľmi nechce no stále sa mi podarí do neho čo-to dostať...niekedy viac,niekedy menej. Už sme zmenili aj mlieko z babylove na HIPP COMBIOTIK 2.
    Teraz ako píšem má napadlo,že keď som prestala úplne kojiť tak začal mať tieto problémy.
    Poslednú dobu kaká prv také malé bobky a v nich má trošku krv a za tým stolica...
    Napadá ma už len,či to nespôsobuje ten vigantol...( Predpisujú nám vigantol tabletky)
    Za odpoveď vopred ďakujem!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nechápem prečo máte vigantol tabletky a ako ich konzumuje?????
    Vigantol ani kvapky ani tabletky určite zápchu nespôsobujú!!!!!Práve naopak , hlavne pri miernom predávkovaní má dieťa hnačku.
    Príčina vášho problému je určit niekde inde. Hlavne vyradiť zo stravy varenú mrkvu a varenú ryžu, aj ryžovú kašu, podávať probiotika, dostatok tekutín. V tomto veku by som žiadne odvary zo sliviek a iné ľudové lieky pri zápche nedávala. Možno by pomohol jogurt, ktorý už v tomto veku môže. Ak budú problémy pokračovať je nutné nyvštíviť lekára.