• Duphaston vs Progestanelle

    Dobrý deň, je duphaston 100mg (2x denne 1tbl) to isté ako Progestanelle 200mg (1x denne 1 tbl vaginálne)? Má to rovnaký účinok alebo je v tom nejaký rozdiel? Ďakujem.

    Dobrý deň, aj keď oba preparáty patria do tzv. progesterónového bloku, každý má inú účinnú látku, teda iný typ hormónu. Zásadný rozdiel je okrem dávky (Duphaston je 10mg a Progestanelle 100mg alebo 200mg) samozrejme tiež v cene, Duphaston je na predpis, Progestanelle na plnú úhradu. Osobne mám radšej Progestanelle, keďže obsahuje 10 až 20 násobné množstvo hormónu, ako Duphaston, takže nárazovo vyššia dávka má skorší nástup účinku.