Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,281 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Pichanie

  , Autor: Florencia 5

  Prepáčte pán doktor ja sa ale radšej opýtam ešte raz mňa to pichalo na ľavej strane dole tam kde je vajecnik a cítila som tú bodavu intenzívnu bolesť na ľavom vajecniku. Mala som aj studené nohy a keď som sa zohriala bodavá bolesť postupne ustúpila trvalo to hodinu a pol až dve a potom to odznelo kríže ma boleli tiež ale potom keď už som sa zohriala tiež aj to ustúpilo. Chcela som len vediet či pichanie teda bodavá bolesť v pravidelných intervaloch Niekoľkých sekúnd akoby v ľavom vajecniku je normálna alebo to môže znamenať komplikácie. Ďakujem som 6 tt

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa mňa to neznamená žiadne komplikácie. Ako som Vám už aj napísal možné príčiny, podľa mňa to súvisí s normálnymi tehotenskými zmenami v počiatočných týždňoch tehotenstva. Takto sa Vám však naozaj neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. V prípade pretrvávania, či zhoršenia ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tvrdnutie bruška v noci

  , Autor: Liliana222

  Dobrý deň pán doktor,od 19tt som mala nepríjemné bolesti v podbrušku,v pošve a konečníku(pichanie),v krížoch,kostrči.Nasadila som si 2x1 magne B6 a bolesti takmer po pár dňoch sa zmiernili a objavia sa až po dlhej a rýchlej chôdzi, upratovaní.Teraz som v 21tt a odvtedy mi začalo tvrdnutie bruška ale len v noci aj to len 1-2krat.Zobudim sa nato nepríjemné pnutie a brucho je jak kameň.Je v poriadku mať tvrdnutie bruška v noci? Väčšinou je to vo fáze,keď vstanem a idem na toaletu a krátko po Tom príde to tvrdnutie.Poradňu mám o 10dní.Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pichavé bolesti mohli byť spôsobené naťahovaním väzov závesného aparátu maternice pri zväčšujúcej sa maternici. Väčšinou nasadenie magnézia pomôže. Či sa týka tvrdnutia podbruška, je to dosť individuálne, ale nie je ničím výnimočným tvrdnutie podbruška večer, či v noci. Môžete si zvýšiť dávky magnézia, aj na 3x2 tabletky denne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pichnutie pri vystierani

  , Autor: Florencia 5

  Dobrý deň pán doktor chcem sa spýtať dnes som v spánku sa nejako zle vystrela a otočila a tak má pichlo v pravom podbrušku tam kde je bábo že som sa zobudila a zľakla. Som 14 tt chcem len vedieť či v tomto týždni už mohlo sa niečo stať bábätku alebo je to v poriadku. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, občasné pichanie po stranách podbruška súvisí najpravdepodobnejšie s naťahovaním väzov závesného aparátu maternice. Je to pomerne časté. Nemyslím si, že sa niečo stalo s plodom. Podľa mňa nie je dôvod na obavy. Odsledujte si to.

 • Pichnutie

  , Autor: Florencia 5

  Dobrý pán doktor dnes som bola na malej prechádzke začalo ma silno ostro akoby ihlou pichať v podbrušku na pravej strane kde je bábätko po chvíli pár sekundách som si ľahla a prestalo to. Neviem či sa mám obávať alebo to súvisí s rastom maternice som 8 týždeň? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, občasné pichanie po stranách podbruška, ako aj v pošve súvisí s naťahovaním väzov závesného aparátu maternice pri zväčšujúcej sa maternici, ktorá sa Vám zväčšuje každým dňom. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pichanie pri kychnuti

  , Autor: Florencia 5

  Dobrý deň pán doktor viem že som sa už na to asi pýtala ale dnes sa mi stalo som 7+4 tt že pri kichani ma veľmi zapichalo v podbrušku snažím sa kychat na boku keď ležím alebo zohnuta ale niekedy to nestihnem a hlavne keď som vystretá to veľmi pichá v podbrusku tak isto som dnes spravila prudký pohyb a veľmi ma zapichalo silno v podbrušku. Chcem sa len spýtať či to nemôže bábätku ublížiť a či to občasné raz za deň pichanie je normálne?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, občasné pichanie, najmä po stranách podbruška súvisí pravdepodobne s naťahovaním väzov závesného aparátu maternice pri zväčšujúcej sa maternici a je pomerne časté. Občasné kýchnutie tiež neublíži tehotenstvu. Nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Ultrazvuk

  , Autor: Florencia 5

  A ešte prepáčte ja som sa pýtala na ten ultrazvuk či môže ublížiť a ďakujem za odpoveď no ale mám podotazku ako som písala robil sa ultrazvuk v pondelok minulý tento a potom dnes som 6+5. Trošku ma pichá teraz na tej strane kde bolo pozerane bábätko môže to byť z toho že to trošku podrazdilo? Doteraz to nebolelo ale teraz tam mám také pichanie akoby úplne dole tam ani nie je plod o čosi nižšie. ja len či sa mám obávať infekcie alebo to môže byť ozaj len podráždené z ultrazvuku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, spomínané pobolievanie je pravdepodovne spôsobené naťahovaním väzov závesného aparátu maternice pri zväčšovaní sa maternice. Je to pomerne časté. Určite to nesúvisí s USG vyšetrením. Odsledujte si to.