• Gestacny vak, nevidiet plod

    , Autor: M&E

    Dobry den, vcera som bola na gynekologickom
    vysetreni, no zatial bolo vidiet iba gestacny vak 8 mm a zltkovy vak. Plod nie. Pan doktor povedal, ze sa mozno este vytvori, mam prist na kontrolu o 2 tyzdne. Pri predchadchadzajucom tehotesntve som mala iba gestacny vak, plod sa nevytvoril a musela som absolvovat zakrok. Mam obavu aby sa to neopakovalo. Posledna menstruacia bola 13.1.2023, den styku 28.1.2023. Moze to byt aj tymito datumami, ze aom este v skorsom stadiu tehotenstva? Alebo si nemam robit zbytocne nadeje? Dakujem Vam za odpoved

    Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Na to, aby bolo niečo na USG vidieť, musí zárodok vyrásť. Nevylučujem však, že sa môže jednať opäť o anembryomollu. Ak nemáte žiadne ťažkosti a tehotenstvo je plánované a chcené, postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Ak by sa opäť jednalo o anembryomollu, odporúčam po doriešení stavu plánovať realizovanie hematologického, endokrinologickeho, genetického a imunologického vyšetrenia.