• Pľúca

    , Autor: michaela-11

    No lebo mala mi nalieha na krcok aj som bola v nemocnici lebo sa mi skrátil a bojím sa ze to na mňa príde hocikedy a ze nebude vedieť ešte sama dýchať lebo je už dole hlavičkou stále a ze ju mam nízko. Takže naozaj môžem čakať ze to môže prísť?

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, novorodenec bude vedieť dýchať. Najkritickejšie obdobie, kedy by sa už jednalo o predčasný pôrod a nie o potrat, ale pľúca plodu by ešte neboli dozreté, máte za sebou. Vaginálny nález na pôrodných cestách nemusí progredovať, ale môže byť rovnaký aj dva týždne. Nepoznám však všetky okolnosti ani nálezy, preto sa bližšie a objektívnejšie neviem vyjadriť. Pri spravideľňujúcich sa bolestiach v podbrušku, krvácaní alebo odtoku plodovej vody navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.