• Tekutiny

    , Autor: Jajkaaa

    Dobry den, pan doktor.
    Dnes som bola na poradni a moja gynekologicka mi povedala, ze na 24 tt som ako slon. Povedala, ze nemam pit tolko cistej vody lebo sa nalievam. Na otazku, co mam pit povedala vodu s citronom. Su horucavy, ked nepijem vodu som malatna, nahradzam vodu jedenim uhoriek alebo melona.
    Naozaj nesmiem pit cistu vodu? Co by som mala pit aby som nebola slon.
    Dakujem za odpoved krasny dnik

    Dobrý deň, v takýchto horúčavách odporúčam príjem tekutín aspoň 2 litre. Najvhodnejšia je čistá voda, minerálne vody, prípadne riedené džúsy. V tomto teple je zvýšená pravdepodobnosť vzniku opuchov, treba si to však odsledovať, prípadne skontrolovať činnosť obličiek a vylučovanie tekutín, pomer príjem/výdaj.