Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,392 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tekutiny

  , Autor:

  Dobry den, pan doktor.
  Dnes som bola na poradni a moja gynekologicka mi povedala, ze na 24 tt som ako slon. Povedala, ze nemam pit tolko cistej vody lebo sa nalievam. Na otazku, co mam pit povedala vodu s citronom. Su horucavy, ked nepijem vodu som malatna, nahradzam vodu jedenim uhoriek alebo melona.
  Naozaj nesmiem pit cistu vodu? Co by som mala pit aby som nebola slon.
  Dakujem za odpoved krasny dnik

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v takýchto horúčavách odporúčam príjem tekutín aspoň 2 litre. Najvhodnejšia je čistá voda, minerálne vody, prípadne riedené džúsy. V tomto teple je zvýšená pravdepodobnosť vzniku opuchov, treba si to však odsledovať, prípadne skontrolovať činnosť obličiek a vylučovanie tekutín, pomer príjem/výdaj.

Podobné otázky

 • Predejakulačná tekutina

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím vás ja mám otázku ohľadom predejakulacnej tekutiny...na internete som čítala veľa článkov o tom či môže alebo nemôže obsahovať spermie ale nikde som sa nedozvedela jasnú odpoved...tak prosím vás aká je pravdepodobnosť, že sa dá aj takto otehotnieť ak sa muž predtým neejakuloval a je to iba so vzrušenia. Rada by som poznala na to odbornú odpoved. A ešte sa chcem spýtať niekde som čítala, že žena môže otehotnieť aj z tzv. prstovania a že tejto tekutiny ak ju ma muž na prstoch...je to možné? Prepáč, za takéto otázky ale naozaj ma to zaujíma...ďakujem pekne a prajem ešte pekný deň!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, prostatický sekrét, alebo laicky predejakulačná tekutina, môže obsahovať spermie, takže aj pri nedosiahnutí ejakulácie pri nechránenom styku je možnosť otehotnenia. Ak sa akýmkoľvek spôsobom zavedú spermie, či už mechanicky, nechráneným pohlavným ale aj nepohlavným stykom, do pošvy, tehotenstvo je v rôznej miere pravdepodobnosti za súhry okolností možné.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobry den pan doktor som v 28 tyzdni ...pred 4 dnami som citila pohyby intenzivnejsie aj cez den den
  ..a teraz je to menej lem rano kusok poobede a vecer a take su tie pohyby slabsie ....ci je to v poriadku alebo mam ist k lekarovi ?..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, každým dňom budete pohyby cítiť trošku inak, keďže plod už má menej miesta v maternici. Tak isto záleží od množstva vypitej tekutiny ako aj množstva skonzumovaných potravín. Nemusíte sa obávať. Skúste zjesť alebo vypiť niečo sladké, poprechádzajte sa a uvidíte, že pohyby budete cítiť viac. Samozrejme pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hnačka

  , Autor: Michaela

  Vracať som nezvracala len tá hnacka a dávam si na to smectu. Len či hnačka nemôže ublížiť bábätku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jednorázová hnačka plodu neublíži. Ohroziť ho môže silná dehydratácia a podvýživa Vášho organizmu v prípade, že by ste nevedeli prijímať a tolerovať tekutiny a potravu.

 • Hnačka

  , Autor: Michaela

  Dobry deň pán doktorka chcem sa spýtať som v 39tt a od včera mám hnačku a sem tam pocit na zvracanie. Môže to ublizit bábätku a mám ísť na pohotovosť s tým?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané príznaky môžu nasvedčovať blížiacemu sa pôrodu. Ak Vás prehnalo len niekoľkokrát, nemusíte sa obávať, ak by ste však už nevedeli prijímať ani potravu ani tekutiny a všetko by ste vyvrátili, určite odporúčam navštíviť tehotenskú pohotovosť alebo obvodného gynekológa.

 • Chudnutie

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, v 7tt som schudla 4 kg, teraz slm v 13tt stále som nič nepribrala a držím sa na jednej váhe 68 ( predtým ako som schudla 72kg). Zvracala som len 3x ale nechutenstvo sa ma drží stále málo čo do seba dostanem. Nemôže to nejak negatívne ovplyvniť vývoj bábätka?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niektoré ženy v začiatkoch tehotenstva schudnú a držia si svoju váhu až do konca tehotenstva alebo v 3. trimestri začnú priberať. Nevoľnosť je hlavne v začiatkoch tehotenstva pomerne častá. Je dôležité ale rozpoznať, či viete prijímať tekutiny a potravu, hoci častejšie ale v menších dávkach, alebo neviete tolerovať ani tekutiny. V takom prípade je vhodná hospitalizácia za účelom doplnenia tekutín a živín vnútrožilovou cestou. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.