Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,495 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dojčenie počas tehotenstva; včasný abort

  , Autor: missisuhu

  Krásny deň prajem,
  chcela by som Vás poprosiť o radu - dve. V prvej rade by ma zaujímalo či môžem pokračovať v dojčení (syn 13 mes.) aj v tom prípade, že sa s manželom chceme pokúsiť o ďalšie dieťatko; či nebude malý pri dojčení "brať" nejaké dôležité živiny plodu. a druhou otázkou je: ako spoznám včasný potrat a či je po ňom nutné navštíviť gynekológa. Poslednú menštruáciu som mala 05.01.2014 s tým že 28.01.2014 prišla ďalšia. 02.02.2014 som mala následne bolesti v podbrušku (to mávam vždy pri menštruácii pri uvolňovaní "vajíčka") ale teraz sa neobjavili len "kúsky" ale až 4-5cm dlhé "čosi". Mohlo to byť už oplodnené vajíčko a teda včasný potrat? Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň prajem,
  názory na dojčenie počas tehotenstva sa líšia, osobne si myslím, že pokiaľ sa neobjavili žiadne komplikácie gravidity tak dojčiť môžete. Čo sa týka rozpoznania včasného potratu, v prvom rade by ste mali byť tehotná, následne sa prejavuje krvácaním a bolesťami, ale vo vašom prípade mohlo byť silné krvácanie spôsobené nepravidelnosťou cyklu pri dojčení. Kúsky boli veľmi pravdepodobne krvné odliatky - zrazeniny (laicky sa prirovnávajú často k pečienke).