• vysledky

    , Autor: miriama81

    Dobry den,chcela by som sa opytat dnes mi volala moja lekarka vraj vysedok triple testu je zly a to ty ze na pruchy nervovej sustavy mi vysli vysledky 1ku 2.Je to veli vysoke riziko vraj.Ako jeto mozne ked som bola nausg v 13 tt a tam mi vyslo ze NT je 1.7 mm a prvy vysledok genetickeho testu v 13 tt negativny.Moze byt tento vysledok aj falosny alebo ako mam tomu rozumiet ze moje babo je postihnute??

    Dobrý deň,
    vyšetrenie NT nevylúči postihnutia nervovej sústavy, je to skôr vyšetrenie na vylúčenie Dawnovho syndrómu, prípadne iných genetických alebo metabolických porúch. Na Slovensku sa realizujú skríngové vyšetrenia v prvom aj druhom trimestri práve preto aby bola záchytnosť čo najvyššia. Je možné, že testy v prvom trimestri mohli byť negatívne, teda nemuseli odkryť vrodenú chybu dieťatka. Je tam tiež aj pravdepodobnosť falošnej pozitivity, no pomer 1:2 je pomerne vysoký, a je teda bohužiaľ aj možné, že dieťatko bude mať postihnutie.