• skratenie krčka maternice

    , Autor: norikma

    Dobrý deň, som v 28tt a lekar mi pri poslednej kontrole povedal, že sa mi skratil krčok maternice, ale neotvaram sa. Odporučil kľudový režim a magne B6 2x denne. Chcela by som sa opytať, či je nutné ležať alebo stačí len oddychovať , hoci aj sediac s vyloženými nohami a či mozem ist aj na malu prechadzku von. ide o mojeprve tehotenstvo. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    stupeň kľudového režimu závisí od vaginálneho nálezu takže neviem celkom presne posúdiť. Ak vám však lekár neodporučil prísny kľudový režim, alebo nezvažoval hospitalizáciu, tak skrátenie krčka nebude veľmi závažné. Nemusíte teda prísne ležať ale šetriť sa musíte. Krátka prechádzka nezaškodí, ležať celý deň nemusíte.