• Folikul 26mm

    , Autor: sara-113

    Dobrý deň.Dnes mi bol na základe folikulometrie nameraný folikul o veľkosti 26mm..predvčerom bol 22mm..je pri tejto veľkosti možnosť,že praskne a dôjde k oplodneniu alebo je to už brané ako cysta a môžem očakávať menštruáciu?Mám už 6 deň poobede slabé špinenie s troškou krvi,je to ovulačné krvácanie alebo je to spôsobené tým veľkým folikulom?Som už 29DC a moje cykly sú v priemere 34 dňové.Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, menštruačný cyklus a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Za normálnych okolností prebieha ovulácia na 14 - 16 deň cyklu, ale môže byť aj posunutá. Ak máte 34 dňové cykly, a tento mesiac ešte ovulácia neprebehla, na 29 deň cyklu už ovulácia podľa môjho názoru neprebehne. Nepoznám však všetky okolnosti, od pravidelnosti cyklov, aj ovulačných, či nie sú prítomné anovulačné cykly, preto sa Vám k tomu bližšie vyjadriť neviem. Z nejakého dôvodu je však u Vás robená folikulometria a je sledovaný folikul aj v takýto deň cyklu. Treba sa informovať priamo u svojho obvodného gynekológa, ktorý Vám bude vedieť najobjektívnejšie odpovedať, pretože má všetky informácie ako aj pozná všetky okolnosti.