Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,001 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Escapelle

  , Autor: radkis11

  Dobrý deň , ja už som pisala pred pár dňami ohľadom tabletky po escapelle.. ako som ju užila do 17hodin počas konca kramov, do 5dni som začala krvácať čo trvalo 4-5dni.. teraz už je to 10dni čo mi meškajú, urobila som si 3testy s tým, že boli negatívne nič nebolo vidieť. Neviem koľko to môže ešte meškať ale veľmi sa bojím že aj napriek všetkému som tehotná. Bolia má prsia, mám plynatosť a boli má brucho a kramy nikde a nikde. Mám ísť na vyvolávačku? Poraďte mi pán doktor

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitím tabletky núdzovej antikoncepcie mohlo u Vás dôjsť k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Nemyslím si, že ste tehotná. Tehotenský test je však ešte skoro realizovať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Escapelle tapletka po krce

  , Autor: Nikola26

  Dobrý deň 27.2. 2022 sa nam pretrhla ochrana o hodinu na to som si dala Tabletku Po (v teň den som mala plodný deň mozno aj ovulaciu) dnes 7.3. 22 (8 dni na to) pociťujem zatial mierne krče v bruchu s hodinovymi pauzami mozem byt tehotna alebo mať mimo maternicove tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu včasného užitia tabletky núdzovej antikoncepcie tehotenstvo nepredpokladám. 8 dní po pohlavnom styku sa ešte nedá hovoriť o tehotenstve. Môže sa jednať aj o vedľajší účinok tabletky núdzovej, prípadne aj o príznaky predmeštruačného syndrómu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • escapelle

  , Autor: Klára222

  Dobrý deň, moj posledny cyklus. 8.1.2022 zaciatok menstruacie, 13.1. pohlavn styk. Cyklus mam 24 dnovy. 14.1. po 27 hod som vzala escapelle, po 7 dňoch sa mi spustilo krvacanie a prisla bolest prs - spolu s krvacanim. Menstruacia mi nedosla, iba od 30.1. mam slabe spinenie, dnes na 25 den som si robila test s citlivostou 10, vysiel negat. Je prosim vas "bezne" ze miesto beznej menstruacie mam po escapelle spinenie a bolest podbruska? Som z tohto vo velkom strese. Mozem povazovat vysledok testu v 25. den cyklu za jednoznacny? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia so sebou prináša aj vedľajšie, či nežiadúce účinky, medzi ktoré patrí nepravidelné krvácanie, či bolesti v podbrušku. Za predpokladu včasného užitia tabletky núdzovej hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tabletka po

  , Autor: Barbora03

  Dobrý deň pán doktor. Mám 23 rokov a momentálne užívam Acnatac gél na liečbu akné, pri ktorom podľa informácii v príbalovom letáku nesmiem otehotnieť. Avšak pri pohlavnom styku sa nám pretrhla ochrana. Užila som teda tabletku escapelle hneď 1 hodinu po nehode, keďže viem, že počas liečby nesmiem otehotnieť. Momentálne mám už týždeň bolestivé prsia a bolesti v podbrušku ako pred menštruáciou, ale stále mi neprišla, už mám 35.deň cyklu. Chcela by som sa Vás opýtať, či mi tabletka mohla spôsobiť posunutie menštruácie a ak áno, tak o koľko dni sa zvykne u žien omeškať? Nikdy pred tým som tabletku neužila, keďže bábätku by sme sa aj potešili, len nie v takejto situácii. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, najčastejšie znepravidelnenie menštruačného cyklu, ktoré je individuálne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Escapelle

  , Autor: radkis11

  Pán doktor, ja som tu už pisala veľa x a vám dôverujem. Môžem ísť na vyvolávačku, ked mi menzes mešká už 11den? Vráti sa mi do pár dni menzes nasledovne ? Či tá tabletka po konkrétne escapelle vo mne stale pôsobí? Lebo ja už som zúfalá môj gynekolog má koronu, nerobi, inak by som sa radila snim. Po mesiaci som si urobila tehotenské testy a všetky 3 boli negatívne, tehotenstvo môžem vylúčiť snáď. Rátala som si aj od posledného spinenia menzes ktoré sa dostavilo po tej tabletke 5dni na to. A už aj to mešká.
  Pred dvomi rokmi som užila tiež tabletku ale Ellaone a tam mi prišiel na cas menzes, je v niečom escapelle “horšia”? Viem ze treba čakať ale ja mám pocit ze sa mi zväčšili aj prsia, bolia ma viac, nafúknuté brucho mám ale chrbat ma neboli ani nič ako ma pred menzesom zvyklo.
  Prisaham ak toto dopadne dobre a menzes príde tak tu tabletku si už v živote nedám lebo mám pocit ze je to neskutočne svinstvo.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov. Na trhu je viacero preparátov núdzovej antikoncepcie, ktoré sú rozdielneho zloženia a ktoré obsahujú rôzne množstvo hormónov. Za predpokladu včasného užitia tabletky núdzovej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné gynekologické vyšetrenie.

 • Escapelle

  , Autor: radkis11

  Pán doktor, 27.1.2021 som mala pohlavný styk druhy deň kramov, priateľ sa do mna urobil, avšak som to neriešila lebo počas kramov nepravdepodobné otehotnieť čo som čítala, keďže hneď som sa išla aj osprchovat, keďže som mala najväčši menzes. Potom sme mali pohlavný styk 29.1.2021 avšak to už bol koniec kramov a to už som sa bála kedze sa do mna urobil, takze na druhý deň 30.1.2021 som do 17hodin užila tabletku po konkrétne escapelle. Na to som sa o 6dni zacala špiniť a krvácať trvalo to 4-5dni. Menštruáciu som mala mat 24.1.2022. Už mi meška?Avšak teraz neviem či to mám rátať menzes od toho posledného špinenia čiže kedy by sa mal dostaviť? 2.2.2022? Keď to tak rátam? Bolia má veľmi bradavky, sú citlivé aj, niekedy mám pocit že mám aj biely výtok zvláštny. Obcas mam pocit ze mam zvysene plyny.. Prosím vás poviete mi vás pohľad? Som tehotná? Mám sa obávať? Neviem vôbec kedy mám dostať teraz menzes a o dieta sa nesnažíme vôbec.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že ste mali na mysli december 2021 a nie január 2021. Keďže ste užili tabletku núdzovej antikoncepcie, nepravidelné krvácanie patrí medzi vedľajšie účinky. Za predpokladu, že ste tabletku núdzovej antikoncepcie užili včas, navyše počas obdobia menštruácie, je pravdepodobnosť tehotenstva ozaj malá. Odsledujte si to. Ak sa Vám menštruácia nedostaví do polovice februára, môžete si skúsiť realizovať tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.