• nechraneny pohlavny styk

    Dobrý den , chcela by som sa opytat aka je možnost otehotnenia pri nechranenom pohlavnom styku cez plodné dni s tým, že priateľ sa neurobil, pripadnu radu ako predijst otehotneniu .. dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    možnosť otehotnenia tam je, aj keď, ak nedošlo k ejakulácii je pravdepodobnosť nižšia. Samozrejme mohlo dojsť k výronu malého množstva, ktoré ste nespozorovali. Predísť otehotneniu sa dá používaním antikoncepcie alebo chráneným pohlavným stykom, teda používaním kondómu. Predísť otehotneniu po pohlavnom styku v plodné dni sa dá len užitím tabletky "po" no jej užitie sa viaže na krátky časový interval od pohlavného styku. A samozrejme si treba uvedomiť možné poruchy menštruačného cyklu po jej užití.