Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,170 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • menzes po kyretáži

  , Autor:

  Dobrý den, bola mi robená hsk+kyret kvôli častým a dlhým menzes. Prvá menzes po zákroku bola, ako mi Dr. povedal, slabšia aj kratšia, teraz mám dalšiu, dostala som ju na 25.den, čo je u mna bežné, ale je dost silná, už tretí den mám silnejšie krvácanie..suvisí to nejako so zákrokom, je to po kyrete normálne, alebo to už nijako nesuvisí? Čakala som skôr, že budem mat slabšie menštruácie. Histol. v poriadku, žiadne myomy, polypy. Mám 39 r. vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, intenzita menštruácie sa aj napriek zákroku nemusí zmeniť, u niektorých žien je všetko v poriadku aj napriek tomu majú silnejšie menštruácie. Odsledujte si to, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menzes po kyretáži

  , Autor:

  Dobrý deň,

  5. augusta, som absolvovala 2. kyretáž, po zlom vyčistení pri 1. kyretáži zo začiatku júla.

  Menštruáciu som dostala 13.septembra trvala 7 dni, bola normálna.
  po týždni som však dostala normálny silný menzes opäť, ktorý trvá.
  Je to ok?

  Tiež by som sa chcela opýtať, po akom dlhom čase od užívania antikoncepcie, začne účinkovať a teda môžem mať nechránený styk.

  Ďakujem za odpoveď :-)


  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak opäť krvácate od 13. septembra do dnes, sú to viac ako dva týždne. Normálne to určite nie je. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Čo sa týka antikoncepcie, za daných okolností ju určite neužívajte. Vo všeobecnosti sa hormonálna antikoncepcia začína užívať na prvý deň menštruácie a ochrana je okamžitá.