• 1. Menzes po kyretazi

    , Autor: SimčaS

    Dobrý deň, dňa 14.2. mi bola vykonaná kyretaz z dôvodu dlhotrvajucej a veľmi silnej menštruácie. Prvý menzes som dostala 17.3. Napriek tomu, že dokážem vydržať počas dňa s 1 vložkou , krvacanie ani na 7.den neostáva, skôr mám pocit, že je silnejšie. Je to v poriadku alebo mám volať gynekologa? Mám nasadenu AHK Cerazette. Vcera som načala 2.plat.
    Ďakujem

    Dobrý deň, prvá menštruácia od zákroku sa štandardne dostaví po 4. až 6. týždňoch od zákroku, takže sa u Vás dostavila menštruácia včas. Ak Vám bola nasadená hormonálna antikoncepcia, hlavne v začiatkoch užívania sa môže vyskytovať špinenie aj prakticky počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa. Bude vhodné uvažovať aj o zmene preparátu hormonálnej antikoncepcie.