Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,791 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Špinenie

  , Autor: Nikola

  Dobrý deň , takmer rok užívam HAK- daylette. Je možné že namiesto menštruácie mám iba slabé špinenie ?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, áno, počas užívania hormonálnej antikoncepcie môže krvácanie z vysadenia byť len vo forme slabého špinenia až po vynechanie krvácania alebo aj špinenia v strede cyklu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Špinenie po menštruácii

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Mám taký problém, menštruáciu som dostala o dva týždne skôr, ako som ju dostať mala, trvala 5 dní, ako vždy. Na tretí deň od konca menštruácie som mala pohlavný styk a odvtedy, čo trvá už asi 5 dní mám špinenie, pripomína to červenohnedý hlien s miernym zápachom. Hlien sa objavuje najmä pri močení. Vôbec sa v týchto veciach nevyznám, ale vo vnútri vagíny cítiť akoby výrastok, ktorý ten hlien produkuje. Prosím vedeli by stw mi poradiť, čo by to mohlo byť? Mám strach. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, len na základe Vášho opisu sa k Vášmu problému objektívne neviem vyjadriť. Určite je potrebné vaginálne vyšetrenie v zrkadlách, ktoré odhalí príčinu Vašich ťažkostí. Strach mať nemusíte, môže sa jednať o zápal Bartholiniho žľazy, ale možností je viacej. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • prvá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, moja dcéra bude mať o mesiac 12 rokov. Pred mesiacom dostala prvú menštruáciu. Odvtedy má menštruáciu (nikdy nebola veľmi silná), prvé tri dni krvácanie, potom tri dni slabšie a dva dni špinenie, potom dva dni nič a opäť a takto sa jej to odvtedy točí. Je nutné hneď teraz navštíviť lekára (má veľký strach) alebo je to normálne a môžeme ešte počkať? Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, začiatky menštruovania môžu mať rôznu podobu, takto sa Vám však objektívne vyjadriť neviem, no ak špinenie alebo krvácanie pretrváva dlhodobejšie, podľa Vašich slov prerušovane už mesiac, v dohľadnej dobe navštívte gynekológa.

 • Klimakterium

  , Autor: Iveta

  Pan doktor už som Vam pisala a ďakujem za Vaše rady.Chcela by som sa opýtať, ako by ste poriešil moj problem Vy.Mám skoro 51 rokov.Pisala som, že som 10 rokov uživala HAK Logest.Po vysadeni som mala 4 krat menzes v cykloch 28,25,28,25 skoro presne.Menzes bol slabšej intenzity, pred ktorým som mala slabe špinenie 2-3 dni.Teraz mi meška 5 a pol týždňa.Bola som s tymto problemom u svojho gynekologa, ktorý mi spravil USG . V maternici mam 18 mm myom už 17 rokov sa nememi, bez polypov, ovaria bez cyst.Sliznica maternice bola po 2 tyždňovom meškani 17,8mm, potom opäť kontrola a vyška sliznice maternice bola 15,6mm.Myslala som, že keď sa nedostavi menzes, tak ta sliznica bude naďalej rasť, čo nie je dobre.Ako to vlastne je s tou sliznicou? Povedal, že podľa vyšky sliznice ešte menzes dostanem, že treba vyčkaťVyjadril sa, že je to žačinajuci prechod..Dnes som bola vramci preventivy u endokrinologičky, robila mi odbery s naslednymi vysledkami. USG štitnej žlazy v poriadku, hodnoty krvi na štitnu žlazu , glykemiu,mineraly, cortisol OK, Nišie hodnoty deficitu vit. D. a teraz tie ženske hormony-S-PRL-10,8,S-ESTR-396,9 , S-PROG- 0,60 , S-LH 2,92*, S-FSH 7,19*.Kvoli tym dvom zniženym hodnotam mi povedala, že do menopauzy mam ešte ďaleko, ale že sa mi nevytvorilo vajičko preto meška menzes. Odporučila podať Agolutin, že je to na zvaženie gynekologa. Moj gynekolog mi zase tvrdi, že treba vyčkať, že on po 50-tke už nepodava Agolutin.Dnes som už mala jemne špinenie, čo doteraz nebolo.Po podani Agolutinu, možem očakavať silny menzes, alebo može byť normalnej intenzity?Pan doktor, ako by ste to riešil Vy v mojom pripade?Ta menštruacia ma možnosť sa spustiť aj bez vyvolavačky?A ako je to s tou sliznicou maternice?Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, 15 - 17 mm sliznica je vysoká a suspektná bez ohľadu na Váš vek. Bolo by vhodné realizovať Hysteroskopiu a kyretáž vrámci jednodňovej chirurgie. Podľa výsledkov hormonálneho profilu sa u Vás o prechod nejedná. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • 2x za mesiac menzes

  , Autor: Wewa

  Dobrý deň,
  Prosím vás je normálne, že mám 2x za mesiac menzes jeden je normálny trvá tak cca 5 až 7 dní ako kedy, potom je kľud a na 10 deň znova také slabé spinenie ale bolesť ako pri normálnom menzese?
  Užívam antikoncepciu belara, nebude aj v nej problém?
  Ako je pravda, že som na jeden deň zabudla a dala si ju ráno a potom aj normálne som pokračovala v užívaní takže som mala 2 za deň.
  Ale poznám ženy, ktoré si nedajú aj 2 dní a normálne fungujú dávajú si väčši pozor ale žiadne krvácanie...
  Tak nevedeli by ste poradiť mám doktora ktorý to udáva že za to môže cvičenie

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, nepoznám presné okolnosti, či sa to deje každý mesiac, alebo sa to teraz stalo prvý krát. Počas užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie nie je špinenie mimo 7 dňovej pauzy ničím výnimočným. Ovplyvniť to môže stres, fyzická aktivita, zmena stravovania,... Odsledujte si to, pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade akýchkoľvek nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Silné krvácanie

  , Autor:

  Dobry den, ked mam menzes, prvy den mam bolesti a krvacam v podstate normálne, druhy den bolesti ustúpia, avsak zacnem silno krvacat, ale trvá to cca pol dna kedy musim kazdu hodinu menit vlozku, v podstate najlepsie je zostat radsej doma. Potom sa krvácanie zmierni, a treti den uz je slabé, 4-5 den uz len spinenie. Je to normálne? Ascorutin je vraj dobry pri silnom krvacanii, alebo caj zo žihľavy, je to pravda? Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, Ascorutin vyskúšať môžete, rovnako tak aj žihľavový čaj, niekedy sa zvykne podať ešte Dicynone, ale ani jedno nezaručuje upravenie alebo zmiernenie krvácania. Menštruačné krvácanie je individuálne, niekedy je vhodné počas menštruácie užívať železopreparáty, ak je krvácanie silnejšej intenzity, organizmus sa vie skompenzovať skôr.