Poradňa gynekológa

Gynekológ
5,791 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • menstruacia

  , Autor: evkars

  dobry den...mam otazku ohladom menstruacie....dojcila som moje dieta do dvoch rokov, vtedy som sa rozhodla ukoncit to...no mala som problemi s prsiami...boleli ma ...mala som zdurene...lekar mi vypisal liek medicriptine....chcem sa opytať po dobrati o kolko dni by som mala dostat menstruaciu...pocas dojcenia som mala menstruaciu cca 3-4 krat

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, Medocriptine nemá vplyv na menštruáciu. Treba si to odsledovať, je to individuálne u každej ženy. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer prajem, moja situácia je nasledovná. Menštruácia mi mešká 10 dní, s priateľom sme mali prerušovaný pohlavný styk (nespravil sa do mňa) ale viac krát za sebou (vždy sa umyl). Mohlo to byť pár dní, max. týždeň po ovulácií. Okrem meškajúcej menštruácie je mi nevoľno, mám zmeny nálad a nadmerné močenie. Včera (Menštruácia meškala 9 dní) som si spravila tehotenský test, ale vyšiel negatívny. Moja otázka znie či je to skôr pred menštruačný syndróm a menštruácia mešká kvôli cystám na vaječníkoch (gynekológom potvrdené že tam sú) alebo tehotenstvo? Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať po aspoň 14 dňoch meškania menštruácie. Vo Vašom prípade tehotenstvo nie je vylúčené. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení krvi a USG zodpovie na Vaše otázky a určí ďalší postup.

 • prvá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, moja dcéra bude mať o mesiac 12 rokov. Pred mesiacom dostala prvú menštruáciu. Odvtedy má menštruáciu (nikdy nebola veľmi silná), prvé tri dni krvácanie, potom tri dni slabšie a dva dni špinenie, potom dva dni nič a opäť a takto sa jej to odvtedy točí. Je nutné hneď teraz navštíviť lekára (má veľký strach) alebo je to normálne a môžeme ešte počkať? Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, začiatky menštruovania môžu mať rôznu podobu, takto sa Vám však objektívne vyjadriť neviem, no ak špinenie alebo krvácanie pretrváva dlhodobejšie, podľa Vašich slov prerušovane už mesiac, v dohľadnej dobe navštívte gynekológa.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý večer, chcem sa spýtať
  brala som dva roky antikoncepciu... Po antikoncepcii sa mi zmenil cyklus z 28 dní na 32 dní.. Ale kazdy mesiac som mala menstruaciu normálne... Je možné že po 7 mesiacoch vysadeni HAK aj keď som mala doteraz MS normálne ze by mi uplne na mesiac vynechalo

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, vynechanie menštruácie po vyše pol roku s antikoncepciou nesúvisí. Možností, prečo sa menštruácia nedostavila môže byť viacero. Pri meškaní menštruácie 14 dní a viac a možnosti tehotenstva si urobte tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa, rovnako aj v prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností.

 • Tehotenstvo, neplodné dní

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa spýtať, či sa dá otehotnieť presne deň pred menštruáciou, (ktorú som uz po styku nedostala) resp. Cez neplodné dní), aj keď sme si s partnerom dávali pozor? ( príznaky ako také nemám.. Akurat mi meska menstruacia uz 17 dní, čo sa mi Nikdy predtým nestalo

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, najväčšia pravdepodobnosť otehotnenia je počas tzv. plodných dní, ale otehotnieť sa dá prakticky kedykoľvek počas cyklu. Odporúčam realizovať tehotenský test. Menštruačný cyklus je náchylný na mnohé faktory, ktoré dokážu spôsobiť meškanie menštruácie, ako sú stres, zmena životosprávy, cvičenie,... Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Klimakterium

  , Autor: Iveta

  Pan doktor už som Vam pisala a ďakujem za Vaše rady.Chcela by som sa opýtať, ako by ste poriešil moj problem Vy.Mám skoro 51 rokov.Pisala som, že som 10 rokov uživala HAK Logest.Po vysadeni som mala 4 krat menzes v cykloch 28,25,28,25 skoro presne.Menzes bol slabšej intenzity, pred ktorým som mala slabe špinenie 2-3 dni.Teraz mi meška 5 a pol týždňa.Bola som s tymto problemom u svojho gynekologa, ktorý mi spravil USG . V maternici mam 18 mm myom už 17 rokov sa nememi, bez polypov, ovaria bez cyst.Sliznica maternice bola po 2 tyždňovom meškani 17,8mm, potom opäť kontrola a vyška sliznice maternice bola 15,6mm.Myslala som, že keď sa nedostavi menzes, tak ta sliznica bude naďalej rasť, čo nie je dobre.Ako to vlastne je s tou sliznicou? Povedal, že podľa vyšky sliznice ešte menzes dostanem, že treba vyčkaťVyjadril sa, že je to žačinajuci prechod..Dnes som bola vramci preventivy u endokrinologičky, robila mi odbery s naslednymi vysledkami. USG štitnej žlazy v poriadku, hodnoty krvi na štitnu žlazu , glykemiu,mineraly, cortisol OK, Nišie hodnoty deficitu vit. D. a teraz tie ženske hormony-S-PRL-10,8,S-ESTR-396,9 , S-PROG- 0,60 , S-LH 2,92*, S-FSH 7,19*.Kvoli tym dvom zniženym hodnotam mi povedala, že do menopauzy mam ešte ďaleko, ale že sa mi nevytvorilo vajičko preto meška menzes. Odporučila podať Agolutin, že je to na zvaženie gynekologa. Moj gynekolog mi zase tvrdi, že treba vyčkať, že on po 50-tke už nepodava Agolutin.Dnes som už mala jemne špinenie, čo doteraz nebolo.Po podani Agolutinu, možem očakavať silny menzes, alebo može byť normalnej intenzity?Pan doktor, ako by ste to riešil Vy v mojom pripade?Ta menštruacia ma možnosť sa spustiť aj bez vyvolavačky?A ako je to s tou sliznicou maternice?Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, 15 - 17 mm sliznica je vysoká a suspektná bez ohľadu na Váš vek. Bolo by vhodné realizovať Hysteroskopiu a kyretáž vrámci jednodňovej chirurgie. Podľa výsledkov hormonálneho profilu sa u Vás o prechod nejedná. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.