• antikoncepcia a čaj

    Dobrý deň, pán doktor chcela by som sa opýtať na jednu vec. Stalo sa mi totiž, že som ochutnala jeden dúšok čaju. Neviem presné zloženie len viem že obsahoval škoricu, zázvor, kurkumu a ešte niečo. Nemyslím si že by obsahoval napr.ľubovník bodkovaný, no nedokážem to vylúčiť na sto percent. Bol to sáčkový čaj.

    Ak by to ale náhodou predsa len obsahovalo aj ľubovník bodkovaný, mohol by ten jeden malý glg čaju spôsobiť oslabenie účinku antikoncepcie?

    Je potrebné sa chrániť doplnkovo a ako dlho? Tabletku som užila 5 hodín po tom jednom glgu čaju. Ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň, nie, nemusíte sa obávať, jeden hlt čaju nebude mať vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.