Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,557 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či sa môže začať brať antikoncepcia aj v deň bez menštruácie? Idem na dovolenku k moru a potrebovala by som oddialiť menštruáciu lenže už dva týždne mi mešká, tehotná nie som spravila som si test. A nechcem ich dostať na dovolenke. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám okolnosti, ako to, či ste už doteraz užívali hormonálnu antikoncepciu, alebo ju máte teraz prvýkrát predpísanú a čakáte na prvý deň menštruácie, kedy idete na dovolenku, ... Od toho by sa odvíjal vhodnejší postup, ako napríklad či menštruáciu vyvolať a skončila by Vám pred odchodom na dovolenku. Ak ste doteraz hormonálnu antikoncepciu neužívali, pri meškajúcej menštruácii si ju svojvoľne nenasadzujte. Hormonálna antikoncepcia sa nasadzuje v prvý deň menštruačného krvácania. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky okolnosti a informácie a navrhne najvhodnejší postup.

Podobné otázky

 • Magnerot a antikoncepcia

  , Autor: Gabi1978

  Dobrý večer. Chcem sa spytat ci uzivanie tabliet Magnerot znizuje ucinok antikoncepcie. Uzivam triquilar. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, magnéziové preparáty neovplyvňujú účinok hormonálnej antikoncepcie.

 • pharmatex

  , Autor:

  dobry den!
  mali sme styk s priatelkou bez kondomu. pouzivali sme si lokalnu antikoncepciu pharmatex tabletky 2 kusy do posvy. styk sme mali bez ejakulacii do posvy. moze sa stat ze sa otehotnila? kolko percent je sanca na to? dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaný prípravok je lokálna antikoncepcia so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom. Ak ho partnerka užila podľa návodu, tehotenstvo je málo pravdepodobné. Percentuálne Vám to vyjadriť neviem.

 • Antikoncepcia a tabletka po

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať už 10 rok beriem antikoncepciu Artiziu. Týždeň pred menštruáciou (14.9) som mala nechránený pohlavný styk, po 3 hodinách som si vzala aj tabletku po Escapelle..21.9 mi prišla menštruácia..moja otázka je či by som mohla byť tehotná?? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie už dlhodobo a pravidelne, nevidím dôvod, prečo ste užili tabletku "po". Menštruácia Vám prišla podľa očakávania, nevidím jediný dôvod domnievať sa, že ste tehotná.
  Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Prvá antikoncepcia a spinenie

  , Autor:

  Dobry den, ak beriem svoju prvú antikoncepciu axia daily jeden tyzden, ale stále mam spinenie, ktore sa podla doktora moze objavit aj v strede cyklu, som chranena aj pocas spinenia? Moze sa dostavit aj silnejsie krvacanie mimo menzesu? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie pomerne bežné, aj v strede cyklu, aj na začiatku. Za predpokladu, že užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, ste chránená. Silnejšie krvácanie mimo krvácania z vysadenia sa môže dostaviť, ale je to málo pravdepodobné. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry den, prvy den menzesu som zacala uzivat svoju prvú antikoncepciu. Kedze ma bolelo brucho dala som si lieky od bolesti a lieky od hnacky. Raz ma prehnalo asi 4 hodiny od antikoncepcie . Od druheho dna som lieky nebrala ani ma neprehnalo. Mam sa 7 dni chrániť kondomom a potom mozem mat nechraneny pohlavny styk? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, nasledujúcich 7 dní používajte doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).