Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
5,986 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či sa môže začať brať antikoncepcia aj v deň bez menštruácie? Idem na dovolenku k moru a potrebovala by som oddialiť menštruáciu lenže už dva týždne mi mešká, tehotná nie som spravila som si test. A nechcem ich dostať na dovolenke. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, nepoznám okolnosti, ako to, či ste už doteraz užívali hormonálnu antikoncepciu, alebo ju máte teraz prvýkrát predpísanú a čakáte na prvý deň menštruácie, kedy idete na dovolenku, ... Od toho by sa odvíjal vhodnejší postup, ako napríklad či menštruáciu vyvolať a skončila by Vám pred odchodom na dovolenku. Ak ste doteraz hormonálnu antikoncepciu neužívali, pri meškajúcej menštruácii si ju svojvoľne nenasadzujte. Hormonálna antikoncepcia sa nasadzuje v prvý deň menštruačného krvácania. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky okolnosti a informácie a navrhne najvhodnejší postup.

Podobné otázky

 • problem

  , Autor:

  Dobrý deň, mám otázku. Beriem HAK belara už 3.mesiac a snažím sa ju brat pravidelne takmer na minuty. V posledných dňoch mám občas návaly tepla pribrala som pár kíl a často mi hlasno trávi, občas mám plyny. Môžu byt tieto príznaky ako vedľajší účinok HAK alebo čo to môže znamenať? Nemôžem byt tehotná napriek pravidelnému užívaniu?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva minimálna. Každá hormonálna antikoncepcia má svoje vedľajšie alebo nežiadúce účinky. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Tina

  Dobrý deň,

  Užívam dlhodobo HAK Softinelle. Zobrala som druhu tabletku z blistra, s priateľom sme mali nechránený pohlavný styk s tým, že chcem sa opýtať od ktorého dňa HAK zaberá? Hneď od prvého dňa od uzitia? ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak užívate spomínanú antikoncepciu už dlhodobejšie a pravidelne, ste chránená. Ak sa v úplných začiatkoch užívania HAK užívanie tabliet zaháji v prvý deň menštruačného krvácania, účinok je okamžitý. Ak sa začne s užívaním tabliet na 2.-5. deň, počas prvých sedem dní prvého cyklu sa odporúča naviac použiť kondóm. To ale pre Vás neplatí, keďže užívate antikoncepciu už dlhodobejšie.

 • Zlá antikoncepcia?

  , Autor: Miriam

  Pán doktor a ešte sa chcem spytat že už aj minuly mesiac sa mi spustil pár dni pred menzesom hnedý vytok teraz zase taký do ružovo-červená teda môže to byt tým že mi antikoncepcia nesedí?? Mám zmeniť? Aj keď ja určite meniť nechcem lebo mi vo všetkom vyhovuje len posledné mesiace mám tieto výtoky pár dni pred Menštruáciou. Môže sa stať že vlastne keď sa mi toto stáva tie výtoky pár dni pred MS tak antikoncepcia je neúčinná??

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, špinenie počas užívania hormonálnej antikoncepcie nie je ničím výnimočným, nehovorí to o zníženej účinnosti hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Miriam

  Dobry deň mám takú zvláštnu otázku ale predsa môže sa stať že antikoncepcia bude pre nejakú ženu slabá? Že zostane tehotna aj keď ju užíva pravidelne len proste je pre to telo sú tie tabletky slabé? Či každá antikoncepcia je dostatočne silná? Mám na mysli napr tie nizkohormonalne

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie by prakticky žiadna žena otehotnieť nemala, riziko je pomerne malé, no nie nulové. Pravdepodobnosť je ale veľmi nízka.

 • Zle vzatie tabletiek

  , Autor: Gabi1978

  Dobre ránko. Chcela by som sa opýtať. Teraz ráno som si vsimla ze som omylom vzala poslene dve taletky20, 21 namiesto 12,13.teraz som na to prisla a vzala som si teda teraz tu 12tu.chcem sa spytat ci tie pomiesane tablety budu mat ucinok a ci mam normalne pokracovat v uzivani zajtra 13,14.... JE to antikoncepcia triquilar. Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, všetkých 21 tabliet obsahuje rovnaké množstvo hormónu, takže sa nič nedeje, ale treba si na to dávať pozor. Zajtra pokračujte v 13 tablete, po doužívaní blistra si následne urobíte 7 dňovú pauzu a budete pokračovať v užívaní ďalšieho blistra.