• vnutromater. teliesko

    , Autor: odbornik6

    Dobry den, mam 33 rokov, 1 dieta a rada by som sa chranila antikoncepciou. Problem je v tom ze mavam casto migreny a teda mi bola doporucena bud iba gestagenova HAK alebo vnutromaternivove teliesko bez hormonu. Neviem co je lepsia volba,aj ked rada by som vyhla umelym hormonom tak mi vychadza vnutromaternicove teliesko,ale neviem sa rozhodnut kedze z jednej strany pocuvam ze pri tom budem spinit, ze mozu vzniknut zrasty na maternici pripadne sa teliesko vrastie do maternice a po 5 rokoch nejde vytiahnut ale aj to ze niekorym zenam teliesko vypadlo po par mesiacoch vlozenia a ci to nevadi krcku kedze ja mam na nom malu leziu. Je to pravdive alebo aky mate vy nazor na vnutromater. teliesko pripadne aka znacka telieska je kvalitna. Dakujem za radu

    Dobrý deň,
    vnútromaternicové teliesko ako aj gestagénová antikoncepcia majú svoje výhody aj nevýhody. Ak máte problém s migrénami a obávate sa hormónov skúste vnútromaternicové teliesko, je mnoho žien, ktoré sú s nim veľmi spokojné a nemajú žiadne komplikácie.