Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bolest pod lavym rebrovym oblukom a laveho prsnika

    Dobry den, od porodu mam bolesti pod lavym rebrovym oblukom, absolvovala som vsetky vysetrenia a vysledky su v poriadku. Vraj pojde o chrbticu. Cca rok. Navstevujem chiropraktika, ale bolest neprechadza. Je pri pohybe a tlaku na konkretne miesto. Co je ale horsie, uz 2 tyzdne mam bolesti laveho prsnika. Pri zatlaceni na bradavku citim stupnujucu sa palivu bolest, ked povolim, postupne prechadza. Usg prsnikov som mala 3 mesiace spatne a vsetko bolo v poriadku. Taktiez je to vraj chrbtica.
    Moze chrbtica toto vsetko sposobovat? Viete mi poradit, co pomoze? Uz som z toho zufala
    Dakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Bolesti, ktoré popisujete môžu byť tzv.od chrbtice. Ale môžu byť aj svalového pôvodu. Otázne je čo s Vami chiropraktik robí. Či sa venuje "len" blokádam alebo aj ošetruje svaly. Bolesť hrudníka s hypersenzitivitou prsnej bradavky býva často pri trigger pointoch v prsnom svale (dolnej sternálnej časti) - ide o tzv uzlíky (bolestivé body) v svale, ktoré vznikajú z preťaženia. Tak možno sa skúste obrátiť na fyzioterapeuta.

    Prajem pekný deň