Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bolest po rehabilitácii

    , Autor: Radka119

    Dobrý deň, absolvovala 10x rehabilitáciu 3x do týždňa laser3 a was. Stav sa mi nezlepšil tak som dostala procedúry znova ale zmenili mi ich na ultrazvuk a magnet. Taktiež 3x do týždňa 10x. Mam epikondyl ulnaris. Bolesti sa mi nezlepšili ale naopak sa zhoršujú. Je to v poriadku? Ďakujem za odpoved.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Niekedy sa stáva, že telo najskôr reaguje na liečbu zhoršením, pretože prebieha hojenie. Až po čase postupne nastáva zlepšenie. Je však dôležité vedieť z čoho vznikla bolesť. Je rozdiel či máte preťažený lakeť napr.z nejakej fyzickej práce alebo je bolesť vyvolaná napr.aj z krčnej chrbtice alebo z okolitých svalov (napr.predlaktia). Ak je príčina inde ako priamo v lakti a procedúry sa aplikujú len na lakeť tak liečba bude neúspešná.

    Prajem pekný deň