Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bolest pri tlaku a pohybe pod ľavým rebrovým oblúkom

    , Autor: Miroslava1

    Dobry den, uz 4 mesiac mam bolesti pod lavym rebrovym oblukom, resp. spodok rebra pri tlaku a pohybe. Bolest dost podobna svalovke. Absolvovala som USG brucha a vsetko je v poriadku. Podla vysetrenia mi bolo povedane, ze moze ist o natiahnuty medzirebrovy sval, pripadne bolest od chrbrice. Priblizne v rovnakej vyske mavam opakovane vyskoceny stavec, od porodu som uz dva krat bola napravana, no bolest pod rebrom neustupuje. Viete mi prosim poradit?

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    S podobným problémom sa stretávam u mamičiek, ktoré nosia na rukách deti. Rebrá sú spojené vzadu so stavcami a spolu s medzirebrovými svalmi tvoria celý hrudník. Takže blokády stavcov súvisia aj so svalmi a rebrami. Nestačí len odblokovať stavec. Treba to riešit komplexne s fyzioterapeutom. Je potrebné sa pozrieť aj na dýchanie a držanie tela.

    Držím palce. Pekný deň