Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Chodítko na tlačenie

    , Autor: MaI

    Pekný deň , 12 mesačná dcéra doma chodí pomocou chodítka ktoré si tlačí pred sebou. Je tento spôsob chodenia v poriadku alebo aj takéto podopieranie škodí? Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Závisí od toho ako dlho dcérka chodí. Zo začiatku deti začínajú chodiť okolo nábytku a táto fáza je veľmi dôležitá - ide o chôdzu "do boku". V rámci vývoja zohráva dôležitú úlohu. Až časom, keď svaly vyzrievajú, tak sa dieťa pustí "dopredu". Najdôležitejšie je aby dieťa robilo len to čo samo zvládne. Neviem ako to chodítko vyzerá (akú ma výšku vzhľadom k dcérke) a ako pri tom chodítku vyzerá chôdza, tak neviem to adekvátne posúdiť.

    Pekný deň