Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Stolica

    , Autor: merry26

    Dobrý deň! Moja 3mesačná dcéra asi 5 dní veľmi ťažko tlačí pri kakaní. Do teraz jej to šlo lahšie, ale vidím zmenu v tom, že oveľa ťažšie tlačí a stolica je žlto zelená ako kedy....ale čisto žltá nieje. Je plne dojčená. Papáme každeé 3hodiny. V stolici má aj hlienik a mýslim, že je ho viac ako ho bývalo. Mám aj pocit, že má v niektorej stolici malo zvyškov mliečka akokeby bola vodnatejšia, ale kaka tak 5krát denne. Nemyslim, žeby mala hnačku. Frekvencia sa nezmenila. Inak problémy nemá. Je usmievavá, pri tlačení neplače, nebolí ju bruško, proste inak sa nezmenila. Vážim ju a zistila som že za 5 týždnov pribrala 450g. Je to v pohode?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Priberanie je skor na dolnej hranici normy ale hlavné je, že pribrala. Hlien v stolici je preto, že tažšie tlačí a má aj viac stolíc denne, tak sa ten hlien do stolice dostane. Zelená stolica nie je hneď príznakom ochorenia. Odporučila by som problém konzultovat aj s lekárkou a myslím, že by som poradila aj podávat dietaatku probiotika / napríklad bifoval, swis lactobacilky/.